Skip links

Çene (Jawline) Dolgusu

Kozmetik
Doktora Sorun?

  Çene (Jawline) Dolgusu ve Estetiği

  Çene estetiğini konuşmadan önce şu konuyu çok net ortaya koymak lazım. Dişlerin örtüşmesinde kapanmasında çene deformitesine bağlı olarak bir sıkıntı var ise en ideali erken kemikleşme döneminde iyi bir sefalometrik analizi takiben bir ortodontist ile bir çene konusunda deneyimli cerrahın ortaklaşa çalışması ile ortognatik cerrahi gereklidir.

  Yaş ilerledikçe tedavi güçleşir, süresi uzar. Ortodonti ile birlikte probleme de bağlı olarak sürer 2-3 yıl civarındadır.

  Çene (Jawline) Dolgusu ve Burun Estetiği

  Çene dolgusu (Jawline Dolgusu) ile bizim burada değindiğimiz konu, diş örtüşmesinin düzeltilmesi değil, sadece çene ucunun dudak ile olan ilişkisini estetik anlamda daha güzel göstermek üzere yapılan uygulamalardır.

  Yüz güzelliğinden konuşurken ne sadece göz yapımız, ne sadece burnumuz ne de diğer hiç bir yapı tek başına ön planda değildir. Her şey yerli yerinde olsa da kusurlu olduğunu düşündüğümüz küçük bir detay diğer algımızı da bozar.

  Çene Ucunuzun Yerine Nasıl Karar Veriyoruz

  Klinikte hastaların profillerini analiz ederken şuna dikkat ediyorum. Kaba bir hesap ile alt dudağın white roll denilen kırmızı ile beyaz doku bileşim hattından tam aşağı dik bir çizgi çektiğimizde bu çizgi çene ucumuza değmiyor ise çene ucuna müdahale etmeyi düşünüyorum.

  Elbette alt ve üst çenenin birlikte geride olduğu buna rağmen yukarıdaki basit teste göre çene ucu sanki normal yerdeymiş gibi düşündüren vakalar da var.

  Ama unutmayın şu an, çene dolgusu ile biz herhangi bir diş dizilimi, yada örtüşme problemini düzeltmeye çalışmıyoruz estetik anlamda çene konturunun belirgin hale gelmesini istiyoruz sadece.

  Jawline Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Çene dolguları (Jawline Dolgusu) derin plana yapıldığı ve dinamik bir kas örtüsü altında kalacağı için yoğun dolgular olmalıdır, yani biraz sert.

  Çene dolgusunda kullanılan dolguya göre 6 ay ile 5 yıl arasında kalıcılık olur, işlem 5 dakika kadar sürer ve lokal anestezik kremler uygulama için yeterli konforu sağlar. Şişlik morluk ise pek görülmez.

  Jawline Dolgu Fiyatları 2024

  Jawline çene estetiği uygulamaları da diğer dolgu uygulamaları gibi ne kadarlık bir hacim eksiği var ve kaç enjektör yani kaç mililitre dolgu kullanılacağına göre fiyatlandırılır. Jawline dolgu fiyatları 2024 hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.