Saç Ekiminde Gerçekte Ne oluyor…

Ben bir plastik cerrahım. Ve tüm tıp bilimleri arasında en çok ticari eğilimi olan bir branşın en çok satış pazarlama eğilimi olan konusu olan konuda bir makale yazmaktayım şu anda: Saç Ekimi. Satış yaptığımız kitlenin adı “erkek”. Yani kadınlara oranla biraz daha matematiksel düşünen, mantıksal açıklamaya daha çok ihtiyaç duyan. Ama mantıklı bir açıklama yaptığınızda da satışın neredeyse garanti olduğu bir kitle. Kitle kim: erkekler. Satılan
ürün ne: saç ekimi… Satan kim: “ben”. Yani Op.Dr.Ozan Balık…. Bravo bana … Emin olun çok az kişi bu makaleyi okuyacak. Artık insanlar okumuyor. O yüzden eğer bu satırlara ulaştıysanız siz dünyadaki insanların ilk %10’luk kesimi içerisindeki nadir bir grupsunuz demektir.

Elbette tıp son derece hızlı bir şekilde ilerlemektedir, elbette her gün yeni bir tıbbi buluş ile karşı karşıyayız. Ama saç ekiminin hissesine zannettiğiniz kadar büyük bir dilim düşmemektedir. Onca gelişmeye rağmen günümüzde kaliteli bir saç ekimi için gerken şey doğru çapta bir punch ile doğru şekilde alınan saç köklerinin doğru açı ile ön hatta taşınmasından ibarettir.

Özetle saç ekiminde en doğru strateji doğru cerrahi uygulamadır. Dr.roğru cerrahi konusunda sizlerin tatmin olması son derece önemlidir. Bunun dışındaki destek uygulamar sadece deneysel uygulamadır. Lütfen bu bilimsel gerçekler doğrultusunda doktorunuzla iletişime geçiniz.

Bu makaleler bu gerçekler doğrultusunda yazılmıştır…

Frozen PLT Saç Ekimi

Dünyadaki saç ekimi, daha doğrusu ilk kıl nakli Japonya’da 1940’lı yılarda gerçekleşti ve sanılanın aksine bu bir saç ekimi değildi. Genital bölgesinin yeterince tüylü olmadığını düşüne  bir hastanın saçından genitaline kıl nakli şeklinde gerçekleşti. Yöntemin başarılı olması sonucunda bunu saç ekiminde de kullanmayı planlayarak erkeklerin baş belası bir konuda çözüm üretilmeye başlandı.

dhi-sac-ekimi

DHI Saç Ekimi

Saç ekimi genelde erkeklerin daha az da kadınların bir problemidir. Günümüz teknolojisinde bir çok harika yöntemle saç ekmek ve başarılı sonuçlar almak mümkün ama gel gör ki saçların tıraş edilmesi var ki önümüzdeki bu kolay ve etkili olan yönteme uzak durmamıza neden olabiliyor. Kadınların neredeyse hepsi, erkeklerinde bir kısmı saç ekiminde traş edilmeyi kesinlikle istemez. Sosyo kültürel pozisyonları da genelde izin vermez. Peki ne yapacağız, o kadar çaresiz miyiz?

dhi-sac-ekimi
perkutan-sac-ekimi
perkutan-sac-ekimi

Safir Perkutan Saç Ekimi

Konu erkekler olunca bazı ameliyatların, cerrahi işlemlerin açıklaması daha kolay oluyor. Çünkü genetik olarak erkekler daha analitik kalabiliyor. Erkekleri kadınlara oranlarsak çok az estetik kaygısı olur ve onların başında da saç ekimi gelir. Şimdi bu makalede sizlere saç ekiminde bir süredir revaçta olan safir perkütan tekniğin neden bu kadar tutulduğunun matematiğini anlatacağım.

dhi-sac-ekimi

Saç Lazeri - Lazer ile Saç Tedavisi

Tıpta ilk defa lazerin kullanılışı 1962 de gözün retina tabakasında bir ayrılmayı yapıştırmak içindi. Ruby lazer kullanılmıştı. Yine Ruby lazer kullanıma başlamadan önce, 1960 ta Endre Mester tarafından deri kanseri yapıp yapmadığı araştırılırken ilginç bir etkisi de gözlenmiş. Lazer deride kansere neden olmuyordu ama deney yaptığı farelerde tüylenme artışına neden olmuştu. O günden sonra düşük seviyeli lazer tedavilerinin (LLLT) hücresel boyuttaki ektileri üzerine (biyomodülasyon) bir çok çalışma yapılmıştır.

dhi-sac-ekimi

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara