Skip links

Saç Ekimi

Saç Ekimi
Doktora Sorun?

  Saç Ekimi Nedir?

  Saç ekimi, hem kadın hem de erkekler için estetik görünümün önemli faktörü olarak görülmektedir. Saçların gür ya da seyrek olması kişilerin özgüven seviyesinde etkili rol oynamaktadır.

  Özellikle sağlıklı ve canlı saçlar, karşı cinse karşı beğenilme çekici görünme güdülerini de desteklemektedir. Bu nedenle saç kaybı yaşayanlarda psikolojik sorunlar ve özgüven kaybı gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir.

  Saç ekimi Türkiye için kliniğimize gelen tüm hastalarımız bu sorunların üstesinden gelerek gür ve sağlıklı saçlara kavuşmaktadır.

  Meydana gelen kellik sorununu ortadan kaldıran doğal ve kalıcı çözüme saç ekimi denir. Saç kökünün aktif olmadığı ve saçsız bölge olmaya başlayan alanlara mikrocerrahi sayılabilecek bir işlem ile saç nakledilmesidir.

  Sebebi ne olursa olsun dökülen saçların geri kazanılmasında en pratik ve kalıcı yol olup, doktorlar ve hastalar tarafından en çok tercih edilen cerrahi bir operasyondur. Uzun yıllardan itibaren kelliğin kalıcı çözümü olarak uygulanan saç ekimi Türkiye’de kliniğimiz tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

  Saç Kökü Nedir?

  Saçlar için yapılacak ekim öncesinde çok sık duyulan bir terimdir. Saç kökü; kafatasında bulunan ve yağ dokusu içerisine gömülü, etrafında saç üreten hücrelerin yer aldığı saçın dip kısmıdır.

  Greft ise sa. Köklerinin bulunduğu ve ekilmek üzere saç derisinden çıkarılan yapıdır. Her bir greftin içerisinde en fazla 4 en az 1 saç kökü bulunmaktadır. Saç operasyonu öncesinde verici bölgeden greftler toplanarak, ekim yapılacak alan için hazırlanır. Ekim öncesi doktor tarafından kaç adet grefte ihtiyaç olduğu belirlenerek, ihtiyaca göre toplanır. Her kişi için toplanacak greft sayısı bireysel farklılıklar göstermektedir.

  Saç kökü toplarken genel olarak en verici bölge olan en se bölgesi tercih edilir. Toplanan greftler kök sayısı, şekil ve büyüklük açısından farklı olup en uygun şekilde ekimi gerçekleştirilmektedir.

  Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

  Her insan için saç yapısı kişiden kişiye göre değişen özellikler sergilemektedir. Saç yapısına baktığımızda 5 alandan oluştuğunu görürüz. Bu yapıları saç, kas, cilt, kök kılıfı ve salgı bezi olarak sıralayabiliriz.

  Saç yapısı 5 tabakadan oluşur:

  • Deri bölgesi
  • Deri bölgesinin alt kısmı
  • Destek tabakası (Aponeurosis)
  • Gevşek bağ dokusu
  • Pericranium dış örtü tabakası

  Kafa derisi üzerinde farklı kalınlıklarda bulunan saç derisi, başın arka kısmında daha kalın olup, ön bölgesinde daha incedir. Saç derisi kalınlığı kafanın bölgelerine göre 8 – 3 mm arasında değişiklik gösterir. Saç derisinin iç tabakasında yağ bezleri, saç kökleri ve ter bezleri yer almaktadır.

  Büyük önem taşıyan saç derisinin alt tabakasında yağ dokusu oldukça fazladır. Fibröz bölmelerden zengin olması nedeni ile sağlamlığını olşturur. Saçlı deride sinirler ve büyük damarlar da yağ dokusunun alt kısmında yer almaktadır.

  Saç derisinin yağ tabakasının altında kas ve devam eden sert tabaka yer almaktadır.

  Dördüncü tabakada gevşek bir yapı olup, diğer tabakalardan kolaylıkla ayrılır.

  Saç yapısı keratin proteininden meydana gelmektedir. Keratin, yüzeyinde bulunan amino asitler nedeniyle lifli bir yapıya sahiptir. Saç telinin yapısında yer alan aminoasitler aralarındaki bağlar ve dizilimleri ile saçların kıvırcık ya da düz olmasını sağlar.

  Saç teli 3 tabakadan meydana gelir

  İç tabaka (medulla) kalın kıllarda yer alır.

  Orta tabaka (Korteks) saçın sertliğini ve kılın rengini sağlayan bölgedir.

  Dış tabaka (Kutikül) saçın orta tabakasını koruyan ince, renksiz bölgedir.

  Saç ekimi kimlere uygundur?

  Yaş ve cinsiyet sınırlayıcı bir faktör değildir. Kadın ve erkeklerde uygulanan hemen hemen aynı prosedürlere dayanmaktadır.

  Saç ekimi İstanbul sektöründe en iyi hizmeti veren Op.Dr Ozan Balık, 20 li yaşlardan 70 yaş üstüne kadar her hasta için başarılı şekilde saç nakli uygulaması gerçekleştirmektedir. Saç yoğunluğunu artırmak isteyen ya da kellik sorunu yaşayan bireyler için saç ekim teknikleri başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

  Yara izi, kozmetik cerrahi nedeni ile yaşanan saç dökülmeleri, kafa derisi yaralanması gibi sorunlar ile karşı karşıya olanlar saç ektirme için uygun birer adaydır. Daha önce yaptırmış olan kişiler de yine aynı şekilde uygun adaylar listesinde yer almaktadır.

  Türkiye saç ektirme konusunda en başarılı sonuçlara ulaşılan ülkedir. Bu konuda hizmet veren plastik cerrahi doktoru Op.Dr Ozan Balık ile iletişime geçerek doğal ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

  ozan saç ekimi

  Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

  Doğal saçlara kavuşmak için plastik cerrahi tarafından uygulanan pek çok yöntem bulunmaktadır. Genel itibariyle greftlerin toplanması ve yerleştirmesi şeklinde farklı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır.

  Teknolojik yöntemlerin gelişmesi ile birlikte ekim yapılacak alanın büyüklüğüne göre de farklılık gösteren bu yöntemlerin seçiminde en doğru kararı doktorunuz verecektir.

  Saç ekiminde kullanılan yöntemleri sıralayacak olursak;

  • FUE saç ekim
  • DHI saç ekim
  • Safir FUE saç ekim
  • Tıraşsız saç ekim
  • Kadınlarda saç ekimi
  • DHI saç ekim

  Saç ekimi nasıl yapılır?

  Uygulama için öncelikle enseden saç kökleri alınır ve da sonra hedeflenen saçsız bölgeye belirlenen yöntem  ile gerçekleştirilir. Saç kaybının miktarına göre uygulama saati değişmektedir. Saçsız alanın fazla olması durumunda birkaç seans gerekebilmektedir.

  Operasyon esnasında genellikle lokal anestezi uygulanır. Hastanın baş kısmına özel bandaj uygulanır ve 1-2 saat sonra taburcu edilir.

  Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

  • Gerekli koşullar ve alanında uzman estetik doktoru ile yolunuz kesiştiğinde saç ekimi avantajları hayatınızı kolaylaştıracaktır.
  • Geniş bölgelerde meydana gelen saç dökülmelerinin tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir.
  • Saç dökülmelerinin ileri evrelerinde dahi uygulanabilmektedir.
  • Saç dökülmesi tedavisinin cevap vermediği durumlarda etkili sonuçlar sağlar
  • Doğal görünümlü saçlara ulaşmanızı sağlar
  • Yeniden çıkan saçlar dökülmez
  • Hem kadınlar hem erkekler için uygundur
  • Yara izi kalmaz ve kısa sürede hayata dönüş sağlar
  • Küçük yaşta meydana gelen yara ve yanık izi gibi bölgelerde uygulanabilir

  Saç Ekimi Fiyatları 2024

  Kullanılan yöntemlere göre saç ekim fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu konuda en net bilgiyi almak için saç ekimi yaptırmak istediğiniz klinik ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

  Uzman doktor tarafından yapılan incelemenin ardından yapılacak işlemler belirlenerek, gerekli fiyat listesi tarafınıza bildirilecektir. Ciddiye alınması gereken bir operasyon olup, ucuza işlem yaptırmak için riske atılmamalıdır. Alanında uzman hekimler ve kapsamlı bir klinik tercih edilmesi gerekmektedir.

  Türkiye’de saç ekimi

  Estetik kaygıların başında gelen saç dökülmelerine en etkili çözüm olanağı konusunda Türkiye en önde gelen ülkeler arasında yer almaktadır. Bu konuda alanında uzman estetik doktorlarının sunduğu saç ektirme sayesinde başarılı sonuçlara ulaşmam kaçınılmazdır.

  Farklı saç ekim teknikleri ile kişiye özel saç ekim yöntemleri arasından yapacağınız tercihler ile kalıcı ve doğal saçlara sahip olabilirsiniz. Karar verdiğiniz andan itibaren kliniğimizde verdiğimiz profesyonel hizmetlerimiz ile sizleri doğal ve güçlü saçlara doktorumuz Op. Dr. Ozan Balık ile kavuşabilirsiniz.

  Saç Ekimi Maliyeti Türkiye

  Operasyon öncesi doktorunuz tarafından yapılan incelemelerin ardından Türkiye saç ekimi maliyeti 2024 konusunda bilgilendirme yapılmaktadır.

  Saç dökülmesi olan alanın büyüklüğü ve gerekli greft sayısına göre saç ekim fiyatları değişiklik göstermektedir. İstanbul saç ekimi fiyatları 2024 için alanında uzman ekibimiz ile hizmetinizdeyiz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Saç Ekimi Türkiye İstanbul

  Saçlarınızın analizini yaptırarak uzman ekip ve doktorlarımız ile doğal saçlara kavuşmanızı sağlıyoruz. Türkiye’de saç ektirme konusundaki başarı oranı tüm dünya tarafından kabul edilmiş olup, bu konuda kliniğimizde başarılı çok sayıda referansımız mevcuttur.

  Türkiye Saç Ekimi Maliyeti 2024

  Her geçen gün teknolojinin getirdiği yenilikler ile uzman doktorların deneyimi sayesinde Türkiye saç ekimi konusunda başarılı sonuçlara bir yenisi daha ekleniyor. Her emeğin bir karşılığı olduğu gibi bu konuda belirli bir ücrete tabi tutulmaktadır.

  Saçların ve ekim yapılacak alanın incelenmesi sonrasında uygulanacak yönteme karar verilerek saç ekimi yapılacak klinik tarafından size saç ekim maliyeti bildirilecektir.

  Türkiye Saç Ekimi Paketi 2024

  • Fue saç ekim yaptırdım. Çok memnun kaldım. Artık doğal ve kalıcı saçlara sahibim.
  • 2 defa yaptırdım. Sonuçlardan gayet memnunum. Herkese tavsiye ediyorum.
  • Saçlarım yüzünden olan özgüven problemim ortadan kalktı. Keşke daha önce yaptırsaymışım. Hiç beklemeyin en uygun yöntem ile saçlarınıza kavuşun.
  • Kafamdaki yara izleri nedeni ile meydana gelen kısımlara yaptırdım. Artık doğal görünüme kavuştu. Herkese tavsiye ediyorum.
  • Doktorunuzu ve kliniği iyi seçtiğinizde harika sonuçlar alıyorsunuz. Ben çok memnun kaldım. Hiç kimse saç ektirdiğimi anlamadı bile. Çok doğal ve sağlıklı saçlara kavuştum.

  Hangi aylar saç ekimi için uygundur?

  Dökülen saçlar için yapılması için belirli bir mevsim yoktur. Ancak ekim işlemi tamamlandıktan sonraki süreçte terlemek ve gün ışığından uzak durulması gerekmektedir. Bu konuda uzmanlar, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerini tavsiye etmektedirler.

  Saç bakımına dikkat edildiği takdirde, hastaların kendini hazır hissettiği herhangi bir zaman diliminde uygulama gerçekleştirilebilmektedir.

  Yaş sınırı nedir?

  Sağlık sorunları olmayan kişiler için genel itibariyle doktorlar tarafından en uygun yaş aralığı 25-40 olarak tavsiye edilmektedir.

  En doğal sonuca ulaşmak için tüm tetkikler yapılmalı ve hormonal bozukluklar gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Yaşla birlikte foliküllerin zayıflaması sonucu başarı şansının düştüğü bilinmektedir. Bu nedenle önerilen yaşlarda uygulanması en başarılı sonuca olanak sağlayacaktır.

  Ne kadar sürer?

  Uygulama kişiden kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 3 ila 5 saat kadar sürmektedir. Saç ekimi sonrasında eğer hasta bu işlemin bilinmesini istemiyorsa, yaklaşık 15 günlük bir zaman dilimi gerekmektedir. Ancak endişe söz konusu olmadığında 2 gün içerisinde normal hayata dönebilir.

  Saç ekimi sonucu ne zaman görülür?

  İnsanların çoğunun merak ettiği konulardan birisi de sonuçlarını ne zaman alacağıdır. İstanbul saç ekimi uygulaması yaptıran kişiler biran önce yeni saçlarına kavuşmak ister. Ancak bu durum kişiden kişiye göre değişmektedir.

  Saçların ekim sonrası yeni halini alabilmesi için ortalama olarak 10-12 ay gerekmektedir. Bu süreç çevresel faktörlerin eşliğinde uzayıp kısalmaktadır.

  Saç ekimi öncesi nasıl bir cilt bakımı yapılması gerekir?

  Randevu aldıktan sonra hastalar mutlaka ön muayene için doktorları ile görüşmelidirler. Gerekli muayenelerin yapılmasının ardından saç tahlilleri ve bazı kan tahlilleri yapılacaktır. Bu görüşme sonrasında doktorunuz tarafından gerekli bilgiler tarafınıza aktarılacaktır.

  Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

  İşlemin tamamlanmasından 3-4 gün sonra doktorunuz tarafından belirlenen günde ilk yıkama işlemi gerçekleştirilir. Saç ekimi  yapılan bölgenin zarar görmemesi adına kabuklanan bölgeyi losyonlarla yumuşatıp saç köklerine zarar vermeden nazik bir şekilde yıkanmalıdır.

  Saç Operasyonu Esnasında Ağrı Veya Acı Hissedilir mi?

  Bu işlem esnasında acı hissedilip hissedilmediği konusunda çekinceler bulunmaktadır. Ancak saç ekim operasyonu lokal anestezi altında yapıldığından dolayı hiçbir şekilde acı ve ağrı hissedilmemektedir.

  Bu işlemleri kim, nerede yapıyor?

  En iyi sonuca ulaşmanızı sağlayan doktorlar bulunmaktadır. Bu konuda bir çok referansa sahip olan Op. Dr Ozan Balık özel kliniğinde uzman kadrosu ile İstanbul saç ekimi  konusunda en iyi hizmeti vermektedir.

  Saç Operasyonu İçin Kaç Gün Ayırmalıyım?

  Özellikle çalışma hayatı olan kişiler saç ektirme için kaç gün ayırması gerektiğini merak etmektedir. Ancak sanıldığı kadar uzun bir zaman dilimine ihtiyaç yoktur. Saç ekimi operasyonu 1. gün tamamlanmaktadır. Ekimin ardından ertesi gün pansuman yapılır ve 3. Gün saçlar yıkanır. Doktorunuz tarafından saçların nasıl yıkanacağı konsunda gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. Yeni saç ektirme için 3 gün ayırmak yeterli bir süredir.

  Saç ekim kaç yıl dayanır?

  Genetik olarak dökülmeyen bölgeden alınarak ekilen saçlar bir ömür kalıcıdır. Bu bölgeden alınan greftler sayesinde uzun yıllar kullanacağınız kalıcı saçlara sahip olabilirsiniz.

  Ancak ömürlük kullanacağınız saçlarınız için öncelikle saçlarınızı emin ellere teslim etmeniz gerekmektedir. Bu konuda sektöründe başarıları ile kendisini kanıtlamış olan Op. Dr Ozan Balık ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

  Saç ekimi zararlı mıdır?

  Saçlarını kaybedenlerin kalıcı olarak yeni saçlara kavuşmak istemesinin yanında akıllarındaki en büyük sorulardan birisi de saç ekimi  işleminin zararlı olup olmadığıdır. Kesinlikle zararlı bir uygulama değildir.

  Operasyon esnasında kişinin kendi donör bölgesinden alınan greft adı verilen saç kökleri ihtiyaç duyulan alana aktarılır. Modern teknikler aracılığı ile alanında uzman estetik cerrahi doktoru eşliğinde yapılması halinde herhangi bir komplikasyon ile karşılaşılmaz. Bu nedenle İstanbul’da profesyonel hizmet veren Ozan Balık tek tercihiniz olmalıdır.

  Sedasyon Nedir?

  Saç kaybı yaşayan hastalar için uygulanacak olan saç ektirme operasyonu sırasında rahatsızlık, kaygı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olan yatıştırıcı ilaçların kullanılmasıdır.

  Bu uygulama bazen enjeksiyon yolu ile bazen de ağız yolu ile alınan ilaçlar ile gerçekleştirilmektedir.  Dozajı ayarlanırken kişinin yaşı, cinsiyeti ve tıbbi geçmişi göz önünde bulundurulmaktadır. Bu işlem sırasında ağrıyı azaltıcı ve sakinleştirici etkisi olan ilaçlar verilmektedir.

  Sedasyon Almak Zorunda Mıyım?

  Sedasyon kullanımı çocuklar da dahil olmak üzere insanlar üzerinde güvenli etkiye sahiptir. Saç ekimi operasyonu yaptırmak isteyen adaylar için ağrı durumunu sıfıra indirmektedir. Ancak kimi durumlarda hastaların sedasyon istememesi halinde sedasyonsuz saç ekim işlemi de gerçekleştirilmektedir.

  Sedasyon kullanıp kullanmama konusu tamamen hastanın tercihine bırakılmaktadır. Bu konuda en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.