Skip links

Kadında Boşalma Sorunu

Kadın Genital Estetik
Doktora Sorun?

  Kadında Orgazm Olamama Tedavisi Cerrahi Olabilir mi? Kadın Genitalinde Duyarlılık Nasıl Arttırılır? Ve Buna Ne Gerek Var?

  Aslında “buna ne gerek var” konusunu başka bir makalede yazacağım. Şimdilik cevabını “büyük gerek var” olarak kaydetmenizi rica edeceğim sonra da evrimsel bakış açısından açıklayacağım. Evrimsel kelimesine takılmayın , zira aklınıza yatacak bir mekanizmadan söz edeceğim. Söz konu maymunlara uzanmayacak 🙂

  Kadınlar cinsel konularda hala erkeklerin bir adım gerisinde ve en büyük sorunları boşalamama sorunu. Özellikle erkeklerin gözünde bu saçma bir mesele. Nede olsa ereksiyon olmak zorunda değil, hazırlanması pek gerekmiyor bla bla bla… Öyle mi? Değil işte… Bu makalede kadınların iç dünyasındaki gizli kalan, konuşulması tabu olan bir meseleyi anlatacağız. Bu konuyu aslında kadınlar da pek bilmediği için konuşulması çiftler için bence son derece önem arz ediyor.

  Kadın ve erkek anatomisi birbirine çok benzer bir embriyolojik evreden geçer. Mesela kadında vajen büyük dudağının erectile dysfunction karşılığı testisdir. Yapısı ne kadar çok benziyor değil mi? Kadında klitoris erkekte penis ucu ile eş kökenden oluşur. Yine aynı şey sünnet derisi kadındaki karşılığı klitorisi şapka gibi örten deri katlantısıdır. Şimdi konunun merkezine geliyoruz.

  Cinsel ilişkide erkekte penis erekte olur, uzar ve sünnet derisinden dışarı çıkar. Sünnet olmuş ise penis başı zaten direkt olarak çıplaktır, generic tablets to increase potency hat safhadadır. Aslında bu erkek için bir problemdir. Peki madem bu dokuların kadında da karşılığı var, olay kadında nasıl gelişiyor? Cinsel ilişki sırasında kadın uyarılır, klitoris evet o küçük sihirli doku da erekte olur ve üzerini örten şapkadan dışarı uzanmak ister. Sorun işte tam da burada: “ Bazen klitoris erekte olsa bile o şapkadan dışarı yeterince dışarı çıkamaz”.

  “Erkekler prezervatifi sevmez, arada bir duvar var diye. Düşünsenize kadında klitorisi örten bir deri duvar var. Kadında boşalma sorunlarından birinin (aslında boşalamama= orgazm olamama) sebebi de budur. Tek sebep bu olsun zaten, çünkü çözümü çok kolay.

  Kliniğimde yıllarca evli kalmasına rağmen hiç orgazm olamamış bir çok hasta ile karşılaştım. Bir kısmının sorunu bu idi. Muayene ile eğer tanıyı netleştirebildiysek yapılması gereken basit bir cerrahi işlem ile clitorisi çıplaklaştırmaktır. Batı literatüründe clitoral unhooding olarak bilinen bu işlem kadında boşalma sorununu çözebilir. Elbette diğer tüm cerrahilerde olduğu gibi bu işlemi de doğru tanı konulmuş hastaya uygulamak şartı ile.

  Peki bir kadın kendinde bu problem olduğunu anlayabilir mi? Elbette, uyarılmış bir halde iken klitorislerinin ucunu göremiyorlar ise tanılarını kendileri koymuş demektir. Peki böyle bir problemi yok ama, genital duyarlılığı arttırmak isterse bir kadın, bu işlem yapılır mı? Bunun cevabı da “evet”…

  Heyecan dolu bir dünyaya hoş geldiniz.