Skip links

Vaser Liposuction

Vücut Estetiği
Doktora Sorun?

  VASER Liposuction ile Yağ Aldırma Ameliyatı

  Vaser liposuction ile vücufudunuzda yağları eritebilirsiniz. Vücudumuzdaki yağlar enerji deposudur, zor günler için, hastalık zamanlarında, aşırı eforda o depoları kullanırız. Vücudumuz için amortisör gibidir. Tüm darbelerin şiddetini azaltır. Eklem ve tendonlar için çalışma güvenliğidir.

  Ama fazlası sağlık açısından ciddi problemdir. Estetik açıdan ise felaket. Bu yağları vücuttan uzaklaştırma yöntemleri üzerine konuşmadan önce yağların bulunduğu ortamdan da söz etmek lazım. Şöyle ki, yağlar tüm vücudumuzda derimiz ile kaslarımızın arasında yer alır. Ve kaslarımızdan yukarı doğru dik şekilde derimize kadar gittikçe incelen kan damarları ve sinirler vardır. Öyle ki bu uzaktan baktığımız başak tarlaları gibidir. Bu kan damarı ve sinirler sadece deriyi değil etrafındaki dokuları da besler. Yağ dokularımız buna dahildir.

  Liposuction (liposakşın) Nedir?

  Lipo: yağ, Suction: emme anlamına gelir ki vaser liposuction yağın emilmesidir. Ülkemizde de en zor telaffuz edilen kelimelerdendir, o yüzden bazı yerlerde “liposakşın” şeklinde de yazabilirim. Aynı şeydir. Vücuttaki istenmeyen yağların emilmesi yani. Peki neden atılması, yağdan kurtulma, yağ ameliyatı denilmiyor da emmekten söz ediliyor.

  Bunun sebebi tüm işlemin 5-6 mm uzunluğundaki minicik kesilerden yapılıyor olmasıdır. Ve tabiki emme işlemini incecik pipet gibi çubuklarla yaptığımız için işlem tüm dünyada kaçınılmaz olarak emmek olarak isimlendiriliyor. Elbette her yerdeki yağı ememeyiz, plastik cerrahlar olarak bizlerin çalıştığı alan kas ile deri arasına hapsolmuş olan yağ dokularıdır. Oysa aşırı kilosu olanların hatırı sayılır bir miktar yağı da iç organların etrafında bulunuz. Biz oraya liposuction, ile müdahale edemeyiz, tüm yazı boyunca lütfen bunu aklınızda tutun.

  Dünyada gittikçe trendi artmaktadır çünkü insanlar kilo problemlerini bu yöntemle çözebileceğini düşünmektedir. Eğer böyle bir yanılgı içerisinde değilseniz liposuction bir çok estetik sorununuzu çözebilecek harika bir yöntemdir. Ayrıca bu işlemi yaptırdıktan sonra tekrar kilo almayacağınızı düşünmeyin.

  Vücudunuzdaki yağ dokusu bir depodur. Ve kendini bu göreve adamış bir dokudur. Siz bir şekilde maddi manevi eziyetine katlanıp bu işlemi olduktan sonra yediğinize içtiğinize dikkat etmezseniz geride kalan yağ dokusu kendine yine bir görev verildiğini düşünüp tekrar şişmeye başlar. Lütfen liposakşını doğru anlayalım.

  Neden VASER Liposuction – Yağ Aldırma Kullanıyorum?

  Klasik liposuction (Yağ Aldırma) yaparken kanüllerin ucundaki rende tarzı bıçaklar bu sinir ve damarları koparmadan yağları alması mümkün değildir. İşte bu yüzden de deri altı kanama, takibinde aşırı morluklar, ameliyat sonrası aşırı ağrı ve geçmeyen deri uyuşuklukları bundandır. Bunlar klasik bilgi olarak da doğrudur, pratik olarak ta. VASER ile tanışana kadar çok uzun süre klasik liposuction yani yağ aldırma yaptım, sonuçlarımız yine iyiydi ama morluklar ve ağrılar konusunda, geçmeyen uyuşukluklar konusunda hep sıkıntı çektik. Bu sorunlar klasik liposuction (Yağ Aldırma) için normaldir.

  Ayrıca estetik cerrahi ameliyatları arasında gözle görülmeden yapılan tek ameliyat liposakşındır. Görmüyorsak eğer bize deri altındaki sinir ve damar dokusunu korumamıza yardım edecek bir teknoloji lazım. Lazer Liposuction, Plasma (Plazma) Liposuction, Lişpopmatik, Microair vb bir çok teknolojiyi kıyaslayarak VASER teknolojisinde karar kıldık. Peki Neden? İşte makalemizin geri kalanı bununla ilgili…

  VASER® Liposuction – Yağ Aldırma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

  Günümüzde vaser liposuction uygulamaları ile bu sorunlar büyük ölçüde aşılmıştır. Şöyle gerçekleşiyor olay. Önce incecik bir ultrasonik dalga yayan probunuz yağların arasında gezdiriliyor. Ucunda herhangi bir kesici kısım yoktur. Ses dalgaları yolu açtıkça ilerler. Bu aşama bittiğinde o 3-4 mm lik kesiden yağlar erimiş olarak kendiliğinden zaten akar.

  Ek olarak ince pipet gibi bir kanül ile (Vent X kanül) girilerek erimiş yağlar emilerek çıkarılır. Klasik Liposuctionda kalçapar, bel, sırt, karın, bacaklar, basenler bölgesinde cesurca liposakşın yapılırken boyun bölgesi korkulu rüya idi. Şimdi VASER Liposuction teknolojisi ile boyun ve çene sınırına kadar güvenle ilerleyebiliyoruz. Neden: Çünkü sinir dokusuna zarar vermiyor. Baldır bölgesi de derin ven trombozu ve yağ embolisi için en korkulan alanlardır. Oysa VASER vasküler sistemi de koruduğu için bu alanlarda artık güvenli lipo yapabilir olduk.

  Erkeklerde Liposuction (Yağ Aldırma)

  Erkekler hiç olmadığı kadar artık estetik cerrahinin içerisinde. Hayata bir defa gelip de fırsatı var ise nimetlerinden faydalanmamayı artık erkekler de kabul etmiyor.

  Liposuctionda kadınların sorunlu olduğu bölgelere ek olarak erkeklerde ayrıca penis etrafına ve memelere de VASER liposuction uygulanmaktadır. Sebebi ortada: Penis etrafında uygulanan liposuctionda penise hiç dokunmadan daha uzun görünmesi sağlanabilir. Zaten kısa penisin bence sık sebeplerinden biri de budur. Penisi yağ dokusuna gömülmüş bir çok hastamız oldu. Bunu ayrı bir makalede zaten tartışıyor olacağız. Yine erkek memesinin büyük olması yani Jinekomasti de bir diğer VASER liposelection uygulamasıdır.

  VASER Liposuction (Yağ Aldırma) Nedir?

  Lipoelection ile Liposuction benzer ifadelrdir. Tek farkı VASER teknolojisinin sadece yağ dokuyu seçmesinden dolayı “selection” ibaresi vurgulanmaktadı

  VASER Smooth Nedir ve Selülite Tedavisi Nasıl Olur?

  VASER Smooth özel bir VASER uygulamasıdır. Selülitte problem kilo almak değildir. Zayıflarda da selülit olur. Çünkü sorun deriye yakın özel bir yağ doku planının düzensizliği ve deriye dik olarak uzanan doku bantlarıdır. VASER Smooth işte bu bantları kesmek için özelleşmiş bir VASER probudur. Selülit ile ilgili bir sorununuz da var ise bunu VASER liposuctiondan ayrı bir işlem olarak düşünmelisiniz.

  Şöyle söyleyeyim sadece VASER Smooth ile selülit cerrahisi yapacaksak eğer sizden hemen hemen hiç yağ çıkarmıyoruz. Selülit yağ birikimi ile ilgili değildir, yağ düzensizliği ile ilgili. Bu konuyu da başka bir makalede tekrar tartışacağız.

  VASER Liposuction ( Yağ Aldırma) Cihazı Cildi Nasıl Sıkılaştırıyor?

  VASER Liposuction’ın V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma da sağlanır ki bu cildin sıkılaşmasını arttırır, sarkma olasılığını azaltır. Damarlar zarar görmeyeceği için kanama ve morarma son derece azdır. Sinirler hasar görmeyeceği için de kısa dönemde ağrı, ileri dönemde uyuşukluk son derece az olacak yada hiç olmayacaktır.

  Kliniğimizde Yağ Aldırma Süreci Nasıl Yaşanıyor;

  • Öncelikle kliniğimizde bir görüşme ile yağ aldırma işleminin bir vücut şekillendirme prosedürü olduğu konusunda orta akla imza atmalıyız. Size ne verebileceğimiz, daha da önemlisi ne veremeyeceğimizi iyi anlatalım ki sonucunda hepimiz mutlu olalım. Zira bazı hastalarımızı liposakşın için uygun bulmayarak bariyatrik cerrahiye yönlendirmekteyim. Bariyatrik cerrahi mide küçültmeden, barsak diversiyonuna kadar değişen kilo vermeyi sağlayan metabolizma cerrahisinin genel adıdır. Bu da elbette başka bir konu, anlatacağım merak etmeyin.
  • Hangi bölgelerinizden yağ kaybedebileceğinizi, sarkma olup olmayacağını, sarkma olacak ise hangi germe işlemlerini ekleyeceğimizi belirlememiz lazım.
  • Ardından Ameliyat günümüzü belirlememiz lazım. Genellikle bir gün hastaneden yatırmaktayız. Sadece lipödem hastalarımızı iki gün yatırıyorum, çünkü lipödem çok farklı bir patoloji weight loss ve ciddi miktarlarda yağ alındığı için metabolizmanın düzene girmesi gerekiyor önce. Lipödem konusu zaten ayrı bir başlık altında incelenmiştir. Çünkü bu yeni kavram anlaşıldıkça aslında bir çok hastanın da lipödem olduğunu gördük.
  • Yağ Aldırma işleminin fiyatlandırması da önceden konuşulması gereken bir konu.
  • Ardından ameliyat günü görüşmek üzere sizleri uğurluyor olacağız.

  Vaser Liposuction (Yağ Aldırma ) Fiyatları 2024

  İşte günün en çok merak edilen konusu…. Bazı hastalarımızın alınacak yağın kilosu ile paralel bir yağ aldırma fiyatlandırmasını beklediğini görüyoruz. Bu son derece ilginç gerçekten. Olmak üzere olduğunuz şey ciddi bir cerrahi ve insanların bunu tam algılamaması son derece garip.

  Safra kesenizden taş alınırken taşımın boyutu çok az benden daha az taş ücreti alanı hiç duydunuz mu?. Yağ aldırma liposuction fiyatlandırması yağın alınacağı bölgeye göre yapılır. Ek olarak da deri sarkmasın diye ne oranda deriye VASER uygulanacağı yani cerrahınızın hangi bölgede ne oranda bir el emeğini vereceği ile ilgili.

  Deride dalgalanmalar, çukurlar… vb olmasın diye aynı bölge farklı açılardan da taranmalı. İşte tüm bunlar liposuction yağ aldırma fiyatlarını etkilemektedir.

  Elbette sağolsun ülke ekonomimizin 2022 yılında yağ aldırma fiyatlarını ne ölçüde etkileyeceği ise bir diğer konu :).

  Tüm bu avantajlarından dolayı günümüzde Liposuction (Yağ Aldırma) için VASER Liposuction ‘ı öneriyor ve kullanıyorum.