Skip links

Kol ve Uyluk Germe

Vücut Estetiği
Doktora Sorun?

  Kol Germe, Uyluk Germe ve Bacak Germe Nedir? Neden İhtiyaç Duyarız?

  Yaşlanma süreci ve yer çekimi vücudumuzun hiçbir kısmına ayrıcalık tanımaz. Derimizin dermis tabakasında elastik yapılar bozulur. Özellikle kilo alıp verme miktarınızla da ilişkili olarak sarkma miktarınız artar. Ya da henüz sarkmalar oluşmamış fakat gerek uyluk içerisinde gerekse kol üst iç yarısında aşırı yağlanmalar olabilmektedir. Böyle bir durumda aynı seansta yağ aldırma (liposuction) ve germe işlemleri birlikte yapılması gerekmektedir. Kol estetiği yada uyluk estetiği yapılırken kesilere bağlı izler vücut katlantılarına saklanarak ve özenli dikiş teknikleri kullanılarak kabul edilebilir düzeyde estetik izler elde edilir.

  Kol Germe Ve Uyluk Germede İzler Nerede Olur?

  Kol germe ameliyatındaki iz kolun iç kısmında uyluk germe iz ise uyluğun gövdeye birleştiği kasık katlantısında kalacaktır. Uyluğu geriyorsak kesi tam bacağın gövdeye bağlandığı kasık bölgesinde saklıdır. Bununla birlikte aşırı kilo vermeye bağlı uyluk içi sarkmalarda problem ileri derece ise hem kasık hem de diklemesine bir kesi izi ortay çıkacaktır. Bu izi ters bir “T” ye benzetebiliriz. Tüm iz çeşitlerinde fraksiyonel lazer ve slikon uygulamaları yapmaktayız. Uyluk germe ameliyatında iz nispeten biraz daha saklı kalırken kol germede ki izler biraz daha görünmesi kolay olabilir.

  Kol, Uyluk Ve Bacak Germe Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı, bacak germe ve uyluk germeyi genel anestezi altında yapmakta fayda vardır. İşlemin hemen arkasından uygun bir korse giymeniz beklenmektedir. Hastanede bir gece kalmanız uygun olacaktır. Bacak germe eklendi ise bu süre 2 gün olabilir. Eriyen ipler kullanıldığından dikiş alma problemi olmayacaktır. İşe dönüş süreniz tamamen yapılan işlemin boyutu ile ilişkilidir. İlk bir hafta kol ve bacaklarınızın yavaş hareket etmesi gerekecektir. Sonra yavaş yavaş hareketleriniz hızlanır, birinci ayınızda artık rahatsınızdır.

  Kol sarkmalarında uygulanan kol germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında anestezi ile yapılır. Ortalama 2 saat sürer. Hasta bir gün hastanede kalabilir. Koldaki sarkma deri boyunca hem enine hem boyuna iki boyutludur. Bu nedenle deri hem enine hem de boyuna kesilerek sarkan deri alınmalıdır. Bacak germede ki gibi düşünün, sadece koltuk altına saklanan kol germeleri pelikan gibi sarkan kollarda işe yaramaz. Ameliyat sonrası dönem ağrı olmaz ya da yok denecek kadar azdır. Ağrı olursa basit tablet ağrı kesiciler yeterlidir.

  Normal hayata dönüş birkaç gün içindedir. İlk iki hafta sadece günlük işlerinizi yapabilirsiniz, kollarınızı kullanmadığınız koşu gibi sporlara üçüncü haftada, tenis gibi efor sarfettirici sporlara sekizinci haftadan sonra başlayabilirsiniz. Kolunuzun içindeki iz ilk zamanlar kabarık kırmızı olmakla birlikte zamanla incelecek ve soluklaşacak daha az belirgin hale gelecektir

  Uyluk Germe İle Bacak Germe Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Bacak silindir şeklinde bir organdır. Bu silindirin en zayıf yeri bacak iç kısmı kasıklara yakın olan yerdir. Aşırı bir kilo vermeniz yok ise ya da yaşlanma sürecinin başındaysanız sadece kasık bölgesine saklanabilecek bir kesi yeterli olacaktır, yani uyluk germe. Ama ciddi bir kilo vermeniz var ise bacak çepe çevre de gevşemiş ise sadece kasık bölgesine bir toparlama yetmez. Diz kapağının iç kısmından kasıklara uzanan dik ve estetik bir kesi eklememiz lazım. Çünkü bu doğrultuda da bacaktan deri ve yağ çıkarılacaktır. Böylelikle toplu ve sıkı bir bacak elde edilir.

  Torako-Brakio-Lift Nedir?

  Bazı ciddi kilo vermiş hastalarda koldaki sarkma gövdenin yanında da devam eder. Koldaki gevşek fazlalığı alırken gövdeye doğru da inmeniz gerekir. Evet oldukça uzun bir iz olur ama insanların bu izi kabul etme sebebi kar zarar terazisinde tercih edilebilir olmasıdır. Eğer tarif ettiğim tarz bir deri gevşekliği gördüyseniz ne demek istediğimi hemen anlarsınız. Özenle dikilmiş bir kesinin izi her zaman sarkmaya tercih edilir.

  Kol, Uyluk Ve Bacak Germe Ameliyatları Diğer Ameliyatlarla Kombine edilebilir mi?

  Bizler kliniğimizde bu vakaları genellikle post bariatrik olarak gördüğümüz için zaten bir gurup ameliyatın parçası olarak yapmaktayız. Bunun dışında da elbette çok özel bir engel yok ise diğer birçok cerrahi işlem ile kombine edilebilir.

  Kol Germe Fiyatları, Uyluk Germe Fiyatları ve Bacak Germe Fiyatları son derece kişiseldir. Doğru ameliyat fiyatlandırması ancak muayene ile belirlenebilir. Daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle bağlantı kurmaktan çekinmeyin.