Skip links

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi
Doktora Sorun?

  Tıraşsız Saç Ekimi: DHI (Direct Hair Implantation) (Choi iğnesi Tekniği)

  Dhi saç ekimi, DHI Hair Transplantation hem erkek hem de kadın hastaların saç ekimlerinde önemli bir ihtiyaca cevap vermektedir.  Günümüz teknolojisinde bir çok harika yöntemle saç ekmek ve başarılı sonuçlar almak mümkün.  Ama saçların tıraş edilmesi gibi bir detay var ki önümüzdeki bu kolay ve etkili olan yönteme uzak durmamıza neden olabiliyor.

  ozan saç ekimi

   

  Kadınların neredeyse hepsi, erkeklerinde bir kısmı saç ekiminde traş edilmeyi kesinlikle istemez ve dhi saç ekimi tercih eder. Sosyo kültürel pozisyonları da genelde izin vermez. Peki ne yapacağız, o kadar çaresiz miyiz?

  Elbette değil. 1990 da Korede Dr. Choi tarafından kendi adı ile anılan Choi Pen icat edildi (Choi kalemi, Choi iğnesi, Choi İmplanter). Choi iğnelerine bildiğimiz FUE tekniği ile alınan saç greftlerini tek tek yerleştirebileceğimiz ince bir kanal bulunur. FUE saç grefti bu kalemin içerisine yerleştirildikten sonra saçın ekileceği alana, saç kılı olması gerektiği açıda batırılır.

  Choi iğnesinin kafa derisine batırılması ardından greft iğnenin mekanizması gereği deri altında kalacak çekilde saç grefti enjekte edilir. Bu şekilde  saç greftleri Choi iğne ucu ile tek tek ekileceği alana taşınmaktadır.

  Saç greftinin kanal açılmaksızın direkt taşınması nedeni ile Direct Hair Transplantation- Implantation (DHT, DHI) olarak adlandırılmaktadır.

  DHI Saç Ekimini sadece saçı traş etmeden yapılan saç ekimi gibi düşünmemek lazım prensipte saç kökleri choi iğnesinin koruyucu duvarları içerisinde saç derisine gömülür ve olduğu yere bırakılır.

  Bu saç köklerine en az travma yaratan yöntemdir.  Bu yöntem içerisinde çeşitli iğneler ve penler icak edilerek kök travmasından uzak saç ekimleri mümkün olmuştur. DHI yöntemleri ile normalde %75-85 arasında olan saç ekim başarısı %95 lere çıkabilmiştir. Bu amaçla keskin uçlu choi implanterlar, dull neddle implanterlar, SAVA iğneleri gibi implanterlar geliştirilmilş ve geliştirilmeye devam etmektedir.

  Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2024

  Elbette Choi implanterlarla DHI Hair Transplant yapılması zahmetli ve süreci uzatan bir işlemdir. Bu nedenle daha kalabalık bir ekim ekibi gerektirir. Bu da maliyeti elbette arttıracaktır. DHI Hair Transplant yine fue tekniği gibi başlar ve alına greftler Choi iğnesine tek tek yerleştirilir.

  O yüzden teknik olarak son derece zor ve süresi daha uzun bir işlemdir. Bu nedenle DHI Hair Transplant işlemi Fiyatlandırması Klasik FUE saç ekimi fiyatlandırmasından farklıdır. Lütfen DHI Saç Ekim Fiyatları için bize ulaşın.