Yaz Aşısı (Mezo-Botoks) Uygulaması

Ve işte o özlenen mevsim geldi. Sanki tüm ömrümüz boyunca yaz mevsimine çalışıyoruz gibi hissediyorum bazen. Çocukluğumuzda gidilen tatillerde, denizi uzaktan gördüğümüzde attığımız çığlığı hatırlarım hala. Yaz gelince her şey biterdi, yaz gelince diğer her şeyin değeri biraz gerilerdi. Yaz gelince üzerine titrediğimiz cildimizi de unuturduk. Ve alışkanlıklar kolay değişmiyor gibi…

Yaz mevsimi ile birlikte cildimizi bekleyen birkaç temel sorunumuz var. Öncelikle yüksek ısı. Sıcaklığın artması ile zaten yeterince almadığımız suyu hızla derimizden ve akciğerlerimizden kaybederiz. Derinin hızlı su kayıpları ile çorak topraklara döner resmen. Bu aynı zamanda cildimizin rüzgar, kum, tuzlu su vb. dış travmalara karşı hassasiyetinin artması anlamına gelir. Üstüne de yeryüzüne daha dik ulaşan ultraviyole ışınları ile derinin elastik yapısı hasarlanmaya başlar. İşin kötü tarafı yazın rehaveti altında bu durumu hiç de önemsemiyoruz.

Yaz mevsimini cildimiz açısından zararına kapatmamak adına, etkisi tüm mevsime yayılabilecek bir tedaviyi uygulamaya koyduk. Adına da “Yaz Aşısı” dedik… 🙂

Yaz aşısı yeni bir melez uygulamadır. Şöyle ki bir çok mezoterapi uygulaması duymuşsunuzdur, içerisinde vitamin, peptid vb. moleküllerle epidermis hücrelerini beslemeyi hedef alan. Ama her ne kadar derinin çoğalan hücrelerine komşu noktalara enjekte edilse de bu moleküllerin hücreler arasında yayılması kan dolaşımına bağlıdır. Ve bu moleküllerin hiçbiri kan dolaşımını arttırmaz.

Ottawa üniversitesinden Dr. James Bonaparte ve Toronto üniversitesinden Dr. David Ellis botoks uygulanan hastalarda kollajen ve elastinin arttığını  klinik çalışmaları ile gösterdiler ve 2015 te yayınladılar. Dr. Tai Suk Roh ve arkadaşları da bundan bir yıl sonra botoks enjekte edilen deride kan dolaşımının üçüncü gün itibarı ile arttığını deneysel flep cerrahi modelleri üzerinde gösterdiler. İşte bu bilimsel çalışmalar ışığında mezo-botoks da diyebileceğimiz yeni melez uygulamamızı ortaya koyduk. Bu mezo-botoks uygulaması Yaz Aşısı nın çekirdeğini oluşturmaktadır.

Cildimiz dört mevsim desteğe ihtiyacı varken yazın bu ihtiyaçlar katlanır. Yaz Aşısı cildinizin özellikleri ve ihtiyaçları göz önüne alınarak kimi zaman somon DNA’sı, kimi zaman C vitaminini, bazen Taurin amino asidini bazen de idebeayı baskın kullanıp, su tutması için değişik moleküler ağırlıklardan oluşan hyaluronik asit ve elbette bunların hücrelere daha kolay ulaşmasını sağlayacak botoks ile hazırlanan size özel karışımdır. Botoks deri üzerinde elastikiyeti direkt olarak arttırdığı da gösterildiğinden bu melez uygulamada elastin ve prokollajen üretimi daha da kendini göstermektedir.

Daha keyifli bir yaz tatili geçirmek için, yaz sonrasında sürpriz cilt hasarlarına maruz kalmamak için doğru zamandasınız.

Siz yaz tatilinizi yapın, biz aşınızı…