Fransız Dudak Dolgusu

Fransız Öpücüğü mü, Melek Dudağı mı?

Daha önce dudak şeklinize ne ölçüde odaklandınız bilemiyorum ama güzel bir dudağı konuşmadan önce dudağın estetik kısımlarını konuşmamız gereklidir. Oradan da nedir bu Fransız Dudağı, o konuya gelelim 🙂

Dudaklar “White Roll” denilen kırmızı dudak dokusu ile derimizin birleştiği hat boyunca çevrelenen hat boyunca şekillenir. Çok çeşitli dudak tipleri görürüz etrafımızda. Kimisinde kalın kimisinde ince, kimisinde kenarları kaybolmuş, kimisinde ise kenarları aşağıya dönmüştür. Hangisi olursa olsun bir dudağın dolgu ile ne kadara güzelleşebileceğini White Roll hattının tipi belirler. İdeal olan dudaklar ki günümüzde Fransız dudağı olarak adlandırılmakta, üstte “M” vurgusu güçlü, altta ise dışa dönük “D” şeklinde kavisi olan dudaklardır. Üst dudağın “M” vurgusu için burun köküne uzanan “Philtral Column” isimli iki kabarıklığın da dolgu ile belirlenmesi daha seksi bir dudak şeklinin oluşmasını sağlar. Yine aynı şekilde alt dudakta keskin kenarlar olmaksızın kırmızı dokunun dolgunlaşarak dışa doğru dönmesi istenir.

Kliniğimizde Fransız Dudak Dolgusu uygulamalarında bize özgü birkaç uygulamamız mevcuttur.  Bunlardan da söz etmek istiyorum.  Şimdi Fransız Dudağında çekici bir dolgunluk ön plandadır. Bu dolgunluğu sağlamak için ise genelde 1 cc olan dolgular yetersiz olabilmektedir. Özellikle çok ince dudaklarda. Bu durumda fazladan yapılacak olan dolgunun ilk yapılandan daha yumuşak olması bizce çok önemlidir. Biz buna çift katman dudak dolgusu diyoruz. Ancak bu şekilde doğal bir dokunuş ve öpüşme hissi ortaya çıkabilir. Bir diğer önem verdiğimiz konu ise Fransız Dudağında olmayan ama bazı kadınlara çok yakıştırdığımız bir ayrıntıdır. Alt yada üst dudakta, bazen ikisinde orta hatta daha az dolgu vererek ön dişlerin hafifçe görünür kalmasını sağlıyoruz. Buna biz “Melek Dudağı” diyoruz. Mevcut dudak şeklinizi daha seksi Melek Dudakları ile değiştirebiliriz.

 

Fransız’ı bilemem ama en seksi dudaklar sizin olsun diyelim. Görüşmek üzere 🙂

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.