Skip links

Erken Boşalma Ameliyatı

Erkek Genital
Estetik

Doktora Sorun?

  Erken Boşalma Tedavisi Ameliyatı ile Erken Boşalmaya Veda Edin…

  Evet beyler, öncelikler bir rahatlayın.

  İlişkinizde sorunlar var, en azından ilişkinizin seksüel kısmında. Yeterince tatmin edip edemediğinizi bilmiyorsunuz. Vajinaya girişinizden sonra iki dakika yada daha iki dakikadan önce boşalıyorsunuz. Evet bunun adı, şimdiden, tıbben erken boşalmadır.

  Kısa bir araştırma yaptınız ve tedavisinin bir takım psikolojik tedavilerden geçtiğini vb. Şeyler okudunuz. Aklınıza yattı yada yatmadı ama şimdiye kadar başka bir çözüm de bulamadınız.

  Peki. Şimdiye kadar duyduklarınızdan çok daha farklı bir tedaviyi size anlatacağım. Ama öncesinde biraz bu erken boşalma neymiş, eskiden nasıl tedavi edilmeye çalışılmış ve neden başarısız olmuş bunun üzerine biraz sohbet edelim.

  Şimdi size yaratılışımız ve seks üzerine düşüncelerimi ve devamında ise bu konunun en can alıcı noktası olan erken boşalmanın cerrahi olarak nasıl düzeltebileceğimi anlatacağım.

  Hazır mısınız?

  Öncelikle sizlere yaratılışımızdaki temel bir bilgiyi vereyim. Doğanın en temel amacı çoğalmaktır. Eğer kadınlar erkekten önce orgazm olacak şekilde yaratılsaydı, bir çok cinsel birleşmede sperm yumurtayı dölleyemeden ilişki yarıda kesilirdi. Kadın orgazma ulaşır, tatmin olur ve giderdi. Doğa erkeğin sperminin yumurta ile buluşmasını garantilemek için erkeği kadından daha önce boşalacak şekilde dizayn etmiştir. Oysa, gelin görün ki modern dünyada çiftlerin birbirini tatmin etme üzerine beklentileri son derece önem taşımaktadır. Yaratılışında zaten bir sıfır yenik başlayan erkekler bu sorumluluğun psikolojik baskısı ile sorunlarını daha da ileri seviyeye taşımaktadırlar. İkili ilişkilerde erkeğin en önemli görevlerinde birinin de kadını döllemek değil kadını tatmin etmek üzerine kurulu olduğunun düşünülmesidir. Biyolojik ve evrimsel gerçeklerin ne önemi var. Günümüzde erkeklerin kadını tatmin etmesi gerektiği gerçeği var.  Oysa gelin görün ki, toplumda erkekleri psikola götüren en büyük problem ise erken boşalmadır.

  Peki kadınların en büyük beklentisi tatmin olmak iken ve erkeklerin en büyük problemi erken boşalma iken bu karmaşa nasıl çözülecek?

  Şu ana kara bir çok yerde okuduğunuz ve belkide denediğiniz klasik tedavilerden söz edelim öncelikle…

  Erken boşalmanın klasik tedavileri…

  • İlaçlar: bazı antidepresanların, serotonin re-uptake inhibisyonunu sağlayarak boşalma süresini arttırabileceğini belirtmektedir. Bu ilaçlar kısmen işe yaramaktadır.
  • Egzersizler ve spor: Cinsel ilişki sırasında penis başını sıkma-bırakma ve vajenden hemen çıkma şeklinde uygulamar yapılabilmektedir. Bu çalışmalar uzun sürede işe yarayabilir ama burada en büyük sorun sizin seks partneriniz kim olacak. Hangi seks partneri ilişikiyi anında durduracak, penisi sıkarak size yardımcı olacak ve bunu aylarca devam ettiricek.
  • Krem ve jeller: Büyük ölçüde local anestezi sağlayan kremler erken boşalmayı çözebilmektedir ama daha ne kadar anınızda krem taşıyacaksınız. Daha ne kadar süre ilişkinin yarım saat öncesinde “hayatım bekle krem süreyim” diyebilirsiniz?
  • Seks terapileri: Seks terapileri gerçekten işe yarar, çünkü probleminizin temeli zaten büyük ölçüde psikolojiktir. Fakat size erken boşalma konusunda destek olacak bir kadını gerçekten de ne zaman bulacaksınız?

  Erken Boşalmanın Gerçek Cerrahi Tedavisi

  Bir cinsel ilişki sırasında vajen içerisine giren penis ucu sinirsel uyarılarla beynimize ‘tamam ben doydum, boşalabilirsin’ iznini verir ve biz boşalırız. Peki bu zamanlamayı biz nasıl ayarladık ki şu an istediğimiz süreden önce boşaldık? Ve bu saçma sapan durumun içerisinde canımız sıkılıyor?

  Evrimsel gelişmeler her zaman kadının döllenmesi ve nesli büyütmesi üzerine kurulu olduğu için erkeğin önce boşalması gerekir. Aksi halde kadın boşalır, tatmin olur ve erkek daha onu döllemeden ortamdan uzaklaşırdı. Buna ragmen bu evrimsel basit mekanizmanın bizim sosyal yaşantımıza hiç bir faydası yoktur. Hikayenin sonunda bizim tatmin etmemiz gereken bir kadın var J.

  Ergenliğe girişimizle birlikte erkeklik ve cinsellik üzerine bir çok toplumsan mit ve baskıya maruz kalırız. Bu sosyal stress vücudumuzdaki tüm sinir ileti mekanizmaları üzerine uyarıcı etkiye sahiptir. Yani tüm sinirsel süreçleri hızlandırır. İşte bu yüzdendir ki penis başına uygulanan local anestezik kremlerden fayda görebiliyoruz. Çünkü sinir iletim frekansı azalmaktadır. Peki cerrahi olarak biz ne yapıyoruz? Penis ucundan beynimize boşalma uyarısı getiren sinirlerin ileti hızını azaltmak amacı ile penis başını uyaran sinirler üzerinde mikro cerrahi ile bazı yavaşlatma işlemleri yapılmaktadır. Bunun yanında penisin aldığı zevki yok etmemek için de bir onarım gerçekleştirilmektedir. Ayrıca sünnetli kişilerde ekstradan sünnet kesisi hattı boyunca mikro nöromalar olabilmektedir. Bu nedenle penis altında çok duyarlı bir bölge olmasının sebebi budur. İşte çerrahi olarak bir mikro cerrahi yöntemlerle sinir iletim şiddeti ve hızını azaltabiliyoruz. Böylece sizin beyninize ‘hadi boşal’ diyen sinyallerin gücün azaltıyoruz. Sonuçta seksüel ilişki sırasındaki boşalma süreniz kısalmaktadır. Dahice değil mi?

  Bu işleme uygun olup olmadığınızı, ne ölçüde başarılı olup olmayacağımızı anlamak için ameliyat öncesi bir kaç ön görüşme ve haritalandırma çalışmamız olacak. Bunu takiben fayda görebileceğiniz ön görülür ise cerrahiye kabul edileceksiniz. Cerrahiye kabul edildiyseniz, sonrasında da yüksek başarı oranı ile (%95) erken boşalma sorununuzu gidermemiz mümkündür. Öyle ise ilk basamakta probleminizi tam olarak anlamalıyız.

  Erken boşalmanın çözümü ve daha detaylı bilgi için iletişim kurmaktan çekinmeyiniz. Çok kolay olacak. Ayrıca başka erkek genital estetik cerrahi işlemleri ile de birlikte yapılabilir. Bekliyorum..