dudak dolgusu

Güzelliğinize Dudak Dolgusu İle Hacim Katın

Kimi zaman yaşlanma sürecine bağlı olarak kimi zaman da şanssız bir anatomiye sahip olduğumuzdan olsa gerek vücudumuzun hacimsel desteğe ihtiyacı olur. Hacim gereksinimi bazen popoya, bazen memeye gerekse de buradaki yazımızda yüz bölgesine odaklanacağız.

Orta yaşı geçer geçmez çoğumuzda deri altı kollajen ve elastin azalır, deri sarkmaya başlar ve deri altı yağ yastıkları küçülmeye başlar.  Bu değişimler toplamda hacimsel olarak yüzümüzde küçülme olarak görülür. Elbette zamana bağlı bu değişimi net algılayabilmek için kişinin kilosunun da sabit olması gerekir.

Bununla birlikte bazı kişilerde sadece anatomik özelliği sonucu yanakları yeterince dolgun olmayabilir, dudakları ince, burun kenarı olukları derin, göz altı çukurları belirgin olabilir.

Tüm bu anlattığımız durumlarda, eğer eksik olan hacim fazla değil ise sentetik dolgularla hacimsel eksiklikler giderilebilir. Bu amaçla çok değişik moleküler üretilmiş olsa da hyaluronik asit bazlı dolgular vücutla son derece uyumludur ve tüm dünyada sıkça kullanılmaktadır. Dolgular ne kadar yüksek saflıkta üretilir ise o kadar sağlıklı uygulama yapılabilir, bu nedenle kaliteli ve uluslararası standartlara uygun ürünlerin seçilmesi son derece önemlidir. Bu tür dolgular genellikle lokal anestezik bile gerektirmez. Elbette bu grup dolgular bir süre sonra vücuttan atılır.

Eğer kalıcı etkili bir dolgu gerekir ise sentetik olanları değil kişinin kendi vücudundan elde edilecek yağ dokusunu tercih edilebilir. Çünkü, olur da herhangi bir tatsız reaksiyon oluşur ise vücuttan uzaklaştırılmaları son derece zordur kalıcı dolguların.