Pozitif Olun Güzel İyileşin

Mutluluk… Ne harika bir kavramdır. Yediğiniz yemeği daha lezzetli, aldığınız nefesin daha ferah, duyduğunuz müziğin bile daha duygulu hissetmenizi sağlar.
Bu etki bebekliğimizde ortaya çıkar, sonradan kazanılan bir durum değildir. Okşanmaktan ve dokunulmaktan hoşlanır bebekler. Yakın bir zamanda kadar nedenini ispat edemediğimiz bu duygunun masaj ve okşama tarzı duyularla “endorfin” salınımını arttırdığını artık biliyoruz. Beraberinde de deri kan dolaşımı artar ve kan dolaşımı arttı ise tüm iyileşme mekanizmaları daha başarılı seyreder.Refleksiloji biliminin temelinde de bu yatar zaten.
Tüm cerrahi branşlarda olduğu gibi estetik cerrahide de bıçak ve dikiş baş aktördür. Her ne kadar özenli ve kendine has yöntemlerimiz olsa da kesilen her yerde az yada çok bir iz kalacak olduğu gerçeği ile baş başayız. İşte bu aşamada iz azaltıcı bir çok yöntemi kullanmamız yanında sizin cildinizin mutluluk çığlıklarına ihtiyacımız var. Siz buna pozitif düşünmek yada olumlu motivasyon da diyebilirsiniz.
2002 yılında plastik cerrahiye başladım ve günümüze kadar olan gözlemlerimde mutlu ve pozitif insanlar çok daha hızlı ve kaliteli iyileşiyor. Yara izleri de daha güzel oluyor. Kaliteli ve güzel iyileşmek sadece yara izi ile ölçülmüyor ki, doku kalitesinin toparlanması, ağrı hissinin daha az olması, sonuçların daha güzel olması, daha az komplikasyon gibi.
Kişiler ne kadar negatif düşünceye sahip olursa o kadar problem yaşar. Atalarımızın dediği gibi “sakındığınız göze çöp batıyor”.
Herşeyin mantıklı bir nedenini açıklayamıyoruz ama ameliyat sonrası daha güzel iyileşmek için pozitif olmaya çalışmakla bir şey kaybetmezsiniz gibi geliyor bana.
Gülümseyin…

 

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.