Blog

yaş almak

Yaş Almak Kaderdir Ama Yaşlanmamak Sizin Elinizde

30 yaşın üstünde bakımlı ve güzel bir kadınsanız,bunu teyit etmek için sosyal medyada lise arkadaşlarınıza şöyle bir göz atın. Sınıfta en havalı, en güzel kimdi? Neden bu kadar popülerdi? Siz ders çalışırken, o kendisine gelen aşk mektuplarını okuyup biraz daha mı tanrıçalaşıyordu? Peki ya şimdi siz neden daha iyi görünüyorsunuz? Ben söyleyeyim. Kendinize daha iyi baktınız ve çok daha bilinçlisiniz. Güzel doğmak bize tanrının bir lütfu, fakat o güzelliği korumak ve daha ileriye taşımak tamamen bizim elimizde. Elbette cerrahi ile sonuçlar çok daha net ve uzun süreli. Fakat madalyonun bir de diğer tarafı var ki karşımıza çıkan her yüz, ameliyat gerektirmiyor ya da hastamız ameliyata sıcak bakmıyor. Peki, bu durumda ne yapabiliriz?

Ameliyatsız Güzellikle İlgili Merak Ettikleriniz

Ameliyatsız güzelleşme denince ilk akla gelen botoks ve dolgu işlemi olsa da yelpazeyi oldukça geniş tutuyoruz. Botox, dolgu, lazerli cilt cilt yenileme, radyofrekans cilt sıkılaştırma, Silhoutte Soft yüz germe, mezoterapi, somon dna gençlik aşısı gibi yöntemlerle probleminize yönelik kombine tedavi protokolü uygulanabilir. Botox; hem alın hem göz kenarlarındaki kaz ayağı dediğimiz bölgedeki kırışıklıklar da düzelir. Ayrıca botoks yaptırmak için bu bölgelerde kırışıklıklarımızın başlamış olmasına da gerek yok, çünkü erken zamanda yapılan botoks işlemi sizin ileriye dönük oluşabilecek problemlerinizi engellemekle birlikte ışıl ışıl ve dinlenmiş bakışlara sahip olmanızı sağlar.

Dolgu; yüzü daha dinamik göstermek ve yaşla birlikte gelen ya da yapısal olabilen boşlukları doldurabilmek adına uygulayabileceğimiz yöntemlerden biridir. Özellikle son dönemde geliştirilen içerikleri sayesinde, dinamik dolgular, ışık dolguları gibi çeşitlendirmeler bizlere 20’li yaşlarda dahi doğal ve güzel sonuçlar elde edebilme olanağı tanıyor. Yanak bölgenizi güçlendirmede dudak yanlarındaki çizgilerinizin derinliğini azaltmak, çenenizi daha çekici hale getirmek, gözaltlarınızdaki çöküntü ve morluğu tedavi edebilmek bu sayede mümkün.
Lazerle cilt yenileme işlemi; cilt bakımımızın rutini olabileceği gibi cildinizle ilgili leke problemlerinde, iz tedavilerinde, deri altı kolejenin artırılmasında yardımcı tedavi olarak, hatta yüzümüzü soluk gösteren ince tüylerin giderilmesinde dahi kullanabileceğimiz sihirli değneğimizdir.

Radyofrekans cilt sıkılaştırma; cildin altındaki hedef dokuları yaydığı radyo dalgaları sayesinde kollajeni uyarabilecek bir ısıya çıkarır. Ve bu etki mekanizması, kırışıklık, ciltte sarkma, yüz ovalinde bozulma gibi problemlerde size oldukça konforlu, hızlı, acısız, iğnesiz olması açısından sık uyguladığımız bir tedavidir.

Silhoutte Soft ameliyatsız yüz germe; orta yüz ve çene bölgesindeki 1-2 cm kadar sarkma görülen durumlarda uyguladığımız bir ip askı tekniğidir. Dokuları üzerinde bulunan absorbable koniler ile sanki şemsiye gibi açılarak asmakta ve bu özelliği nedeni ile klasik ip askı yöntemlerinden farklıdır. Amerikan FDA onayı vardır. Tamamen doğal ve emilebilir olması da bu işlemi daha güvenilir hale getiriyor.

Mezoterapi ve Somon DNA gibi enjeksiyon ile yapılan gençleştirme işlemlerini cilt problemlerinde kullanırız. Ve elbette bu bakımı yaptırmanız için cildinizde bir problem olmasına da gerek yok. Kırışıklık, ciltte solgunluk, cilt tonu eşitsizliği, direncini yitirmiş yorgun ciltlerde uygulanabileceği gibi, sadece cildinize yatırım yapmak için dahi ısrarla önerdiğimiz bir iç makyajdır aslında.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Op. Dr. Ozan Balık Klinik

 • Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL
 • +90 532 609 08 73
 • info@ozanbalik.com

Çalışma Saatleri

 • Pazartesi- Cuma
  09:30 – 19:00
 • Cumartesi
  10:00 - 19:30
 • Pazar
  Kapalı

E-Bülten

WhatsApp
burun estetigi fiyatlari