Skip links
nazolabial dolgu fiyatlari 2023 istanbul 1

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2024 – İstanbul

Nazolabial Dolgu: Hacim Arttırmaktan Fazlası

Bir Anti-Aging Uygulaması

Daha önce bir çok makalede söz ettiğim gibi yaşlanmayı pratik olarak dört evreye ayırıyorum. Evde birde yanak bölgesindeki yağ dokusu gözaltındaki ya yastıklarından ayrılarak aşağı doğru yer değiştirir ve bu süre içerisinde gözaltında bir oluk oluşur. Hatta bu üzerindeki yağ yastıklarını göz altı torbası olarak adlandırırız bazen. Oysa olan şey sadece göz altı yağ yastığı ile yanak bölgesi ki yarın birbirinden ayrılması size göz altı yağ yastıkları farkedilebilir hale gelmesidir. Evre ikiye gelindiğinde yanak yağları daha da aşağı yer değiştirmiştir ve bunun kenarında bulunan ve nazolabial sulkus adı verilen bölgenin üzerine baskı yaparak daha da derinleşmesine neden olur. Evre üçte sarkma çene sınırını da geçer, evre dörtte de hatırlayacağınız gibi boyunda sarkma eşlik etmeye başlar.

Şimdi bu makalenin konusu olarak evde ikide derinleşmiş ulan nazolabial sulkusun nasıl düzeltilebileceğidir. Elbette Bu nazolabial sulkus derinleşmesi yanak dokusunun aşağı doğru sarkmasında artış nedeni ile oluşuyor ise onarımı da öncelikle sarkanın yerine kaldırılmasıdır. Bununla birlikte oluk seviyesindeki yağ dokuların yaş işe erimesi nedeni ile bazen sadece germe işlemleri ile nazolabial oluk gerilemez. Elimizde madem bir oluk, bir boşluk var çözümünü nazolabial dolguda aramak hiç de yanlış olmaz. Nazolabial dolgu olarak orta sertlikteki dolgular kullanılmalıdır. Çünkü yumuşak nazolabial dolgular o bölgedeni kas bileşkesinin gücü ile çok erken dönemde kaybolup giderken çok sert nazolabial dolgular ise o bölgenin yapısından farklı bir madde gibi ele gelecektir.

Doğru planlama ve teknik ile yapılan nazolabial dolgular yaşlanmanın en önemli belirtilerinden biri olan bu oluğun giderilmesinde faydalıdır.
Peki sadece yaşlı yüzler için mi uygundur nazolabial dolgular? Elbette değil. Anatomik olarak bu oluğu derin olan herkeste nazolabial dolgu uygulaması yapılabilir.
İşlem öncesi sürülecek lokal anestezi krem nazolabial dolgu uygulaması sırasında yeterli konforu sağlayacaktır. İşlem sadece 5 dakika sürerken, keyfi kullanılan markaya bağlı olarak, bizde 12 aya yakın sürmektedir. İşlem sonrası şişlik morluk pek görülmemektedir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2024

Nazolabial dolgu fiyatları 2024 de diğer tüm dolgu işlemleri gibi burun kenarınızdaki oluğun derinliğine ve kaç enjektör dolgu kullanılacağına göre değişen oranda bir fiyatlandırmaya tabidir.

Leave a comment