Skip links
badem goz estetigi ameliyati ve fiyatlari 1

Badem Göz Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları

Badem Gerçekten Güzel Bir Gözün Benzediği En Olası Meyve midir? – Badem Göz Estetiği Ameliyatı

Ayva göbekler, kiraz dudaklar, karpuz gibi popolar, havuç burunlar… Seviyoruz galiba organları bir sebze yada meyve ile tanımlamaya. Bu değimi ilk defa bir hastamda duymuştum. Benden badem göz yapmamı istedi. Badem gözden ne kast ettiğini ve benden istediği şeyi manav kültürü dışında tarif etmesini istediğimde en azından 60 yıllık bir geçmişi olan lateral kantoplastiyi tarif ettiğini anladım. Lateral kantoplasti yani göz kapağımızın üst ve alt kısmının birleştiği dış noktanın yerinin değiştirilmesi.

Size biraz gözün estetik anatomisinden söz edeyim . Gözümüzün alt ve üst kapağı içeride (medial) ve dışarıda (lateral) birleşir. Hatta içteki yani medialdekine göz yaşı pınarı denilir. Çünkü ağladığımızda göz yaşı orda birikir ve akar. Dış tarafta olanına da lateral kantus denilir ki çekici bir gözde lateral kantus ile medial kantus arasında çizilen doğrunun yere göre 4 derece daha yukarıda olması ideal olarak nitelendirilir. Bu bir kaç derece daha yukarıda olabilir, bu daha seksi bir bakışa neden olabilir. Hani hep öyledir ya, kısık ve dikkatli bakıyor ise bir davet vardır gibisinden 🙂

Peki ilk soru bu kimlere yapılmalı. Ayna karşısında dik olarak durun, başınızı ne çok kaldırın ne de eğin. Bizim iris dediğimiz hani gözün o renkli kısmı var ya, onun altında alt göz kapağı ile arasında gözünüzün beyazı görünüyor ise kesinlikle badem gözü yada klasik değim ile lateral kantoplastiyi olmalısınız. Yok eğer alt göz kapağınız irisinize temasta ise bu ameliyat şart değil ama daha seksi görünmek için hekiminiz ile tartışabilirsiniz. Tartışabilirsiniz diyorum çünkü badem göz estetiği ameliyatı isteyerek bana başvuran hastaların en az %50 si gereksiz bir talep ile başvuruyor. Elbette kendileri ile ilgili memnuniyetsizliklerinin başka nedenleri var ve benim görevim insanların kendilerini neden beğenmediklerini bulmaktır.

Doğru tanıyı koyduysak eğer yapılması gereken kapakların birleştiği o dış noktayı bir kaç milimetre yukarı taşımaktır. İşlemi tercihen genel anestezi altında tercih ediyorum. Birçok mecrada bunun çok basit ve kısa sürede yapıldığı yazılsa da lateral kantusun gözümüzün kenarındaki kemiğe sıkıca tutturulmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum: Aksi halde gözünüz eskisinden bile daha dar ve düşük kalabilir.

Badem yapayım derken evdeki boncuktan olmayın derim .

Özetle doğru seçilmiş hastada bakışlara derinlik ve anlam katan bir işlemdir. Ama dediğim gibi uygun hasta olmalısınız. Hadi test edelim, bir tıklama ötenizdeyiz. Bize tam karşıdan çekilmiş iyi kalitede fotoğraflarınızı gönderin, size meyvenizi söyleyelim 🙂

Leave a comment