Skip links
el genclestirme estetigi fiyatlari 2023 1

El Gençleştirme Estetiği

El Gençleştirme Estetiği Ne kadar Önemli

Bir kadını bacaklarına ve ellerine vücut spreyi sıkarken gördüğüm ilk anı hatırlıyorum. Kendimi hiç bu kadar dünyadan habersiz hissetmemiştim. Evet, ellerimiz hatta ayaklarımız. O kadar ihmal ediyoruz ki. Yüzümüze her türlü makyajı yapıp yaşamın bazı izlerini kamufle ediyoruz fakat ellerimize gereken özeni gösteremiyoruz. Bunun sebebi belki de fonksiyonel açıdan çok ön planda olmasıdır. Oysa yıpranmanın ve yaşlanmanın etkilerini en çok ellerde kendini gösterir.

Yüzümüz gibi ellerimizde yaşlanma sürecinde derinin dermiş tabakasında bulunan fibroblastlar azalır. Bunun sonucu deride incelme ve elastikiyet kaybıdır. Beraberinde gerek güneşi gerekse çevresel etmenlere bağlı olarak ortaya çıkan pigmentasyonlar, incelen deri ile kendini daha da ön plana çıkaran damarlanmalar tipik bir yaşlı elinin özelliğidir. Ellerimiz doğal yaşlanma sürecinin dışında yaşadığımız çevresel şartlara bağlı ekstra sorunlara ev sahipliği yapar. Yaptığımız iş, temizlik malzemeleri, mekanik travmalar, karşılaştığı her türlü kimyasal, ciddi ısı değişimleri, travmatik yaralanmalar derken huzurlu bir yaşlanma bile ellerimiz için büyük lüks olur.

Peki nasıl ellerimize gençliğini geri vereceğiz?

Mevcut problemleri gruplarsak öncelikle el derisinin hacimsel eksiklerinin giderilmesi gerekmektedir. Bunu derinin altına enjekte edilecek ince bir tabaka yağ dokusu ile (tabi ki sizden alınacak), yada hiç cerrahi istemeyen hastalarda hyaluronik asit enjeksiyonu ile sağlayabiliriz. Bu derimizin her an yırtılacakmış gibi zayıf görünmesini engeller. Derinin dermiş tabakasında biyomodülasyonu tetikleyecek bir lazer terapisi (Sp Dynamis Pro) deri elastikiyetini arttırır. El cildinde gerek güneş gerek ise kimyasal temasları sonucunda bazen de yaşlanma ürünü olan pigmentasyonlar (lekeler) Q-switch Nd-YAG lazer (Revlite) ile tedavi edilmektedir. Bu aynı zamanda derinin ışıldamasını da sağlayan önemli bir tedavi protokolüdür.

Genellikle birer ay ara ile uygulanan 4-6 seanslık bir tedavi protokolü ile ellerinizde zamanın geri çevrildiğini görürsünüz.

Unutmayın zamanı geri çevirmek sizin “elinizde”…

Leave a comment