Vampire Facelift

vampire face lift

Vampire Facelift

Gün geçmiyor ki estetik cerrahide yeni bir trend çıkmasın. İşte Hollywood merkezli bir uygulama ülkemizde estetik jargonuna girmiş durumda: ”Vampire Facelift”.

Yöntem güzel bir uygulamadır ama başlangıçta anlaşmak lazım. Öncelikle bu bir facelift yani yüz germe yöntemi değildir. Çok uzun zamandan beri kullanılmakta olan hyaluronik asidi “Sıvı Altın” olarak adlandırdığımız kanınızın trombositlerce zengin plazma kısmını birleştiren bir uygulamadır. Hayluronik asit ihtiyacın olduğu katmana göre yoğunluğu değişen miktarlarda kullanmak mümkündür.

Çok ileri yaştaki hastalara ancak cerrahi bir tedaviyi tamamlamak için uygulanması daha doğru olur iken 30-50 yaş aralığı için bir çok ihtiyaca cevap verebilir. Peki hangi problemlerin çözümünde kullanılabilir Vampire Facelift. Özellikle deri yaşlanmasının başladığı, göz çevresinde ve altında çok ince çizgiler belirmeye başladıysa, yanak ve elmacık bölgelerinde hafif sarkmalar, göz altınca çukurlar belirmeye başladı ise Vampire Facelift tam size göre demektir. İşlem kanınızın alınması ile başlar, Yüzünüz temizlenerek hazırlanır, önce değişik yoğunluklardaki hyaluronik asit uygulamaları ile kırışıklıklara müdahele edilir, ardından kanınızdan hazırlanan Sıvı Altın cildinize enjekte edilir. Enjeksiyonun ardından cilt aktivasyonunuz mikro punchturlar ile aktive edilir. Toplamda 30 dk. bir işlem sonrası kliniğimizden ayrılabilirsiniz. Elbette işleme bağlı bir kızarıklık ve hafif şişlikler ilk gün olabilmektedir. Ertesi gün günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Vampire Facelift uygulaması daha freş daha dinamik bir cilt görüntüsüne ihtiyacı olan herkes tarafından değerlendirilmesi gereken bir uygulamadır. Kim Kardashian, Gisele Bündchen, Bar Refaeli gibi ünlüler yanılıyor olabilir mi 🙂

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Op. Dr. Ozan Balık Klinik

 • Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL
 • +90 532 445 87 33
 • info@ozanbalik.com

Çalışma Saatleri

 • Pazartesi- Cuma
  09:30 – 19:00
 • Cumartesi
  10:00 - 19:30
 • Pazar
  Kapalı

E-Bülten

WhatsApp