Yüz Operasyonları : Burun Estetiği

Burun estetiği burnun işlevsel fonksiyonlarında sorun çıkarmadan veya burunda meydana gelmiş fonksiyon bozukluklarını düzelterek yeniden şekil vererek sorunu giderme operasyonlarına verilen isimdir. Burun estetiğin de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır ve bu hususlar oldukça önemlidir. Bu önemli noktalar ise; Burnun kemik ve kıkırdak özellikleri, deri yapısının şekli, yüz ile burun arası yatay – dikey düzleminin oranları, burnun dudak ile alınla yaptığı açının ne kadar tutarlı olduğu, burnun uç kısmındaki yükseklik miktarı ve burnun ucu ile çene ucu arasındaki tutarlılık. Burun estetikleri yapılırken burun şekli onarılabildiği gibi çeşitli işlemler de yapılabilmektedir. Bunlardan bazıları içyapıda oluşmuş kıkırdak ve kemikteki eğrilikler veya burun eti adı verilen nefes alma bozukluğu yaratabilecek sorunların giderilmesidir.
Burun estetiği, cerrahi müdahale gerektiren estetik operasyonların en önemlilerindendir. Çünkü burun yüzün tam orasında bulunuyor. İnsanların görünüşünü çok etkileyen burun mimikleri etkiler, gülüşü etkiler bireylerin görünüşüne oldukça katkıda bulunur ve soluk alıp vermemizi sağlar. Burun estetiğinde elde edilmiş, edilecek olan sonuçlar diğer estetik operasyonlara göre farklılık göstermektedir. Bu hekimin bilgi ve becerisine, operasyonlardaki tecrübesine göre değişiklik gösterir. Burun estetiği operasyonları sadece kıkırdak ve kemiğin yapısında oluşmuş olan fazlalıkların çıkarılması ve boyutunun daha da küçültülmesi demek değil. Bazı operasyonlarda küçültme işlemi olacağı gibi, gereken işlemlerde ise kıkırdak ve kemik takviyeleri yapılarak burun büyütülüyor ya da uzatılabiliyor. Operasyon öncesinde yapılacak olan işlem hekim tarafından hastaya tam olarak anlatılmalıdır. En güzel estetiğin uygulanması için hastanın yüzünün diğer kısımlarla simetrik olması gerekmektedir. Estetiksel görünümden daha çok görünümünün doğal olması gerekmektedir. Bunlar yüzünüzde tam olarak sağlanıyorsa estetiğiniz amacına ulaşmış demektir. Operasyonların süresi her ne kadar yapılan işleme göre değişse de standart olarak 2 saat sürdüğü belirtilmektedir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.