Yeni Yılda Yeni Bir Siz

Bir şeyleri değiştirmeyi sever misiniz? Ben çok severim. Dünya üzerinde çeşitli kültürlerde önemli bazı günler, dönemler vardır. Bu günlerin ortak özelliği hayatınızda bir iz bırakabilmesi için  değişime fırsat vermesidir

Bu günler, dargınların barışması için bir fırsattır, sevdiklerimizi görmek için bir fırsattır, sevgimizi göstermek için bir fırsattır, anı paylaşmak için fırsattır. Tüm bu fırsatlar bize değişimi fısıldar. Böyle anlarda bir dönüm noktasındasınız ve artık bir fırsatınız vardır. Bu fırsatları değerlendirebilirseniz hayat çizginizde bir şeyler değişecek demektir.

Tutkularını yaşayan insanlar hayatı boyunca hep bir şeyleri değiştirmek için uğraşır. Hiç değişmeyecek olanın “değişim dürtüsü” olduğunu hep bilir. Peki yaşamlarımızı değiştirme konusundaki sınırlarımız neler?

Mesleğim itibariyle en çok duyduğum değişim istekleri; daha genç görünmek için yüz estetiği, bedenini sevdiğini göstermek için daha sıkı bir vücut, genetik mirasa artık bir dur demek için burun estetiği ya da kadınlığını en derinden hissetmek için meme estetiği… Dikkat ederseniz hepsinin altında yatan şey; değişim!

Her ne şekilde olursa olsun değişim, yeni bir yolun sembolüdür. Ve hep o özel günlerde arzulanır sansak bile yaşama iz bırakma isteği içimizde her zaman vardır.

Bir hastamın benimle paylaştığı, Nazım Hikmet’in sözü bu arzuyu güzel ifade ediyor: “Ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum”

Ve belki de bu yılbaşında şarkı söyleme sırası size gelmiştir.

Mutlu seneler…

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.