Meme Estetiği Operasyonlarında Olması Gerekenler

Meme estetiği ile hanımların hayallerindeki meme ölçülerine ve formlarına kavuşmaları mümkündür. Bu alanda ülkemizde son derece başarılı çalışmalar yürütülmektedir. Uygulamalarla, sarkık memelerin toparlanması ve dikleştirilmesi, küçük olan göğüs ölçülerinin büyümesi işlemleri yapılmaktadır. Sadece birkaç saat süren operasyonlar ile inanılmaz güzellikte ve sağlıklı memelere kavuşacaksınız. Ancak, uzman hekimin tavsiyelerine kesinlikle uymanız gerekmektedir.

Operasyon öncesinde, göğüs yapısında bir anormal durum olup olmadığının anlaşılması ve daha sonra oluşma riski olabilen komplikasyonların önüne geçmek için mamografi çekilmesi yerinde olacaktır. Öte yandan, ameliyat öncesinde sigara ve alkol gibi alışkanlıkların bırakılması da önem taşımaktadır. Bu şekilde, vücudunuzun hava alması ve daha çabuk iyileşmesi mümkündür. Kanı sulandıran aspirin gibi ilaçların da birkaç hafta öncesinde kesilmesi yerinde olacaktır. Düzenli aldığınız ilaçlarınız varsa bunları de estetik cerrah hekime danışmalısınız. Meme büyütme operasyonu öncesinde, estetik cerrah göğüs yapısını inceler ve en uygun ölçüyü sizin için belirler. Bu anlamda, vücut yapısı ve estetik yaptıran bayanın istekleri de elbette göz önünde bulundurulur. Buna göre ideal ölçü belirlenir.

Sarkan memelerin toparlanması için yapılan ameliyatlarda, memenin hacim olarak büyüklüğü ve şekli, meme başının büyüklüğü, memelerin sarkma derecesi, deri fazlalığının ne kadar olduğu, bayanların ciltlerindeki esneklik ve gevşeklik derecesi mutlaka göz önünde bulundurulur. Bu şekilde, yapılan incelemeler sayesinde göğüs büyütme ve sarkma ameliyatları dört dörtlük şekilde yapılmaktadır. Operasyon sonrasında, uzman doktor işlem yapılan alanı sarmakta ve belirli bir süre özel bir korsa sutyen giyilmesini önermektedir. Hastanın buna uyması lazımdır. Özel pansuman ve bandaj uygulamaların uymak ve dikkat etmek iyileşme sürecinde önemlidir. Ameliyatın ardından kolları zorlayacak bazı hareketlerin yapılmaması da önem taşımaktadır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.