Meme Büyütme Ameliyatları Hakkında Genel Bilgileri

Kadınlar için memeleri, dişiliğin sembolü ve kadın olmasının işaretidir. Bu nedenle, her kadın dik ve dolgun göğüslere sahip olmak ister. Elbette bu isteğin içinde, beylerin de dik göğüsleri beğenmesinin ve önem vermesinin etkileri bulunmaktadır. Kadın göğüsleri insan vücudundaki en çıkık durumda organ olduğundan, yer çekiminden de en yüksek şekilde etkilenmektedir. Bu nedenle, sarkması da son derece normaldir. Sarkma durumunda, meme estetiği uygulamalarından yararlanmak gerekmektedir.

Göğüs sarkmalarının yanında, asimetrik göğüslere sahip veya meme ölçüleri normalden çok küçük meme ölçüsüne sahip bayanlar da sıkıntı yaşamaktadır. Emzirme, aşırı şekilde zayıflama gibi durumlarda da memelerin sönmesi, küçülmesi görülebilir.Tüm bu durumlarda, estetik operasyonların uygulanması yerinde olacaktır. Meme alanında yapılan estetik operasyonlar, gerek dünyada, gerekse ülkemizde son derece yaygın olan cerrahi uygulamalardır. Bu konuda çok başarılı estetik cerrahlarımız ve estetik kliniklerimiz bulunmaktadır. Göğüs büyütme amacıyla ülkemizde yurtdışından gelen birçok bayan bulunmaktadır.

Meme büyütme operasyonları, basit gibi görünse de mutlaka özenli yapılması gereken işlemlerdir. Her bayanın göğüs şekli ve ölçüsü farklıdır. Ameliyat ile yapılacak göğüs ölçüsünün belirlenmesinde, bayanın istekleri, olması gereken göğüs ölçüsü ve fiziki özellikler dikkate alınır. Buna göre, en ideal ölçü saptanır. Hem küçük, hem de sarkık memelerde, hem büyütme, hem de dikleştirme işlemleri bir arada yapılmaktadır. Ameliyatlarda, silikon malzeme kullanılmaktadır. Duruma göre, jel damla veya silikon protez yerleştirilmektedir. Kas altında yapılan uygulama sonrasında, en doğal görünüm yakalanmaktadır. Ameliyat uzun sürmeyen bir işlemdir. Yaklaşık olarak bir gün sonra taburcu edilmektedir. Operasyon sonrasında, kolları kaldırmak, ağır taşımak gibi göğüs bölgesini zorlayacak fillerden kaçılması gerekmektedir. Bunlara dikkat edildiğinde, hiçbir sorun yaşanmayacaktır. Gerekli kontrollerin yapılması durumunda ise, en iyi sonuçlar alınacaktır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.