“Kadın Olmak Güzeldir”

Yaratılışın hangi tarafından bakarsanız bakın kadın erkeğin bir üst modelidir. Cem Yılmaz bir parodisinde “tanrının erkekteki çalışmasından gereksiz parçaları çıkarması ile kadının ortay çıktığını söyler”.  Bence ek olarak faydalı donanımlarda eklenmiştir.  Kadınlar bir gülüşün, bir bakışın, bir dokunuşun, görünüşün önemini hep biliyorlardı. Oysa erkekler bunun ne demek olduğunu ve erkek versiyonuna nasıl uygulanabileceğini yeni öğrenmektedir. Bu nedenledir ki kadınlar doğanın kendime bahşettiği ile yetinmemiş bir adım ötesini talep etmiştir. Talep edilen sadece daha iyi ve daha genç bir görünüş değil. Bir yürüyüş, bir fotoğraf, bir şiir, bir şehir, bir şarkı, bir renk, bir koku, bir resim, bir romandır kadın. Zarafettir kadın, asalettir.

“Her kadın güzel olmak, parlamak, ışıldamak ister. Bu yüzden bir kadın kıyafet giydiğini unutturmalı. Giydikleri üzerinde hayat bulmalı. Kıyafetleri, aksesuarları, kokusu, makyajı onun doğal bir parçası olmalı, onu ve ışığını yansıtmalı. Her kadın kendisini bilmeyi öğrenmelidir. Kendisini keşfetmeli, kendini, kendindeki en iyiyi bulmalı.

Her kadın, kendini aşmak, kendinin en iyi versiyonu olmak ister, yenilenmek, gelişmek ister. Geçmişte yaptıklarını yok saymak, değersizleştirmek de istemez.

Her kadın, bir erkek tarafından tutkuyla ve delice sevilmek ister. Her sabah, güzelliğine, zekâsına, varlığına övgü alan ve şükran duyulan kadın; “çok güzelsin, çok zekisin, iyi ki varsın” denilen kadın, o kadına dönüşür. Kadın aşktır, kadın sevgiyle ve ilgiyle beslenir; daha da, daha da, daha da güzelleşir.

Ahmet Altan’ın çok sevdiğim bir yazısı vardır: Bir Kadın Değil Bir Hayat Seçmek başlıklı. Der ki: “Hayatınız, seçtiğiniz kadındır. Çünkü “bir kadın değil, bir hayat seçersiniz.”

Kadın olmak güzeldir. Kendini bulmak, bunları bilmek daha da güzeldir.

Güneş olmazsanız yıldız olun, ama kendi göğünüzdeki ama kendi denizinizdeki en parlak yıldız siz olun! Işığınızı yansıtın…

 

Sevgimle

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.