Hi-Def Hakkında Merak Ettikleriniz

Hi-Def (High Definition) Lipoplasty ile ilgili Sık Sorulan Sorular

1. Hi-Def uygulamasında yağı kasa mı dönüştürüyorsunuz?

Hayır. Hi-Def estetik amaçla yapılan bir işlemdir ve yağ dokunuzu kas çevirmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Sadece var olan yağ kütleniz üzerinde üç boyutlu bir şekillendirme çalışmasıdır.

2. Hi-Def sonrası uygulama yapılan bölgede kilo alma durumu olabilir mi?

Evet. Hi-Def temelde ultrasonik liposuction cihazı ile yapılmaktadır ve her ne kadar o bölgenizde yağ miktarınız azaltılsa da geride sizin yağlarınız bulunur. Eğer kilo alımınız olur ise burada buluna yağlarınızda genişleme görebilirsiniz.

3. Hi-Def sonrası kilo alırsam elde ettiğim bakla görüntüsü de büyür mü?

Evet. Hi-Def sonrası kilo alırsanız oluşturduğumuz şekildeki kabarık olan tüm bölgelerinizde büyüme görürsünüz. Bunu avantaj gibi görmemelisiniz. Çünkü çukur yada oyuk kalmasını istediğimiz yerlerde de artış olabilir. En ideali yaklaşık aynı kiloda kalmaktır.

4.Hi-Def sonrası memnun kalmazsam eğer tamamen ortadan kaldırabilir miyim?

Evet. Sonuçtan memnun kalmadığınız taktirde yada görüntünüzü değiştirmek istediğinizde klasik VASER LipoSelection uygulaması ile tamamen yok edilebilir.

5. Hi-Def sonrası korse giymek zorunda mıyım?

Evet. Hi-Def uygulası sırasında bir miktar yağ çıkarıldığı için deri altında boşluklar kalır. Bu boşlukların zemine iyice yapışması için 1 ay süre ile korse uygulaması uygundur. Korse aynı zamanda ödem gelişimini de engelleyecektir.

6. Hi-Def sonrası ne zaman spora başlayabilirim?

Hi-Def uygulamasından birkaç gün sonra yavaş yavaş spora başlayabilir ve bir hafta içerisinde maksimum düzeye çıkabilirsiniz.

7. Hi-Def yaptırmaya karar verirsem yapılacak şekle kim karar verecek?

Bunu dövme yaptırmak gibi düşünün. Desene, şekle birlikte karar vereceğiz. Elbette uygun olanı size önerecek ve yönlendirmelerimi yapacağım. Doğal olmayan tüm görsel taleplerinizin neden olmayacağını da açıklayacağım. Bu konuda çok ünlü bir artistik anatomi kitabımız var, onu da birlikte inceleyebiliriz.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.