Estetik Burun Estetiği

Burnun çalışma fonksiyonlarını bozmadan veya burunda meydana gelmiş fonksiyon sorunlarını düzelterek yeniden buruna şekil verme, onarma operasyonlarına burun estetiği adı verilir. Burun estetiği çok önemli operasyonlardandır ve yapılırken dikkat edilmesi gerek önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktaları açıklayacak olursak; Burnun deri yapısının özelliği, kemik ve kıkırdak yapısı şekli, yüz ile burun arasındaki dikey ve yatay düzlemin oranları, burunun en uç kısmının yüksekliği, burunun alın ve dudak ile yapmış olduğu açıların simetrisi ve burun ucu oranıyla çene ucu oranının tutarlı ve dengede olması. Burun estetiği yapılırken burun şekli onarılır. Ama bu onarma işlemlerinin yanı sıra içyapıda bulunan kıkırdak ve kemikte oluşan sorunlar da giderilebiliyor. Burun eti alınarak solunum bozuklukları oluşmuşsa bunların çözülmesi de mümkün.
Estetik operasyonlarında en önemli müdahalelerden biri burun operasyonlarıdır. Burun insanın yüzünün tam ortasında bulunmaktadır. İnsana görünüş olarak çok şey kazandıran burnumuz gülüşümüzü etkiler, mimiklerimizi etkiler, kısacası yüz şeklimize yön verir. Soluk alıp vermemizi de sağladığı için organımıza yapılacak müdahaleye çok dikkat edilmelidir. Bu operasyonlarda elde edeceğiniz sonuçlar diğer operasyonlara göre değişiklik gösterecektir. Cerrahın tecrübesi, el becerisi ile doğru orantılı olarak güzel veya kötü sonuçlar almanız mümkün. Burun estetiğinde sadece burun küçültme işlemleri yapılmaz. Durum bağlı olarak kemik veya kıkırdak takviyesi yapılarak burun uzatılabilir veya büyütülebilmektedir. Uzman operasyona başlamadan önce yapacağı müdahaleleri, olacak değişiklikleri hastaya kapsamlı bir şekilde anlatmalıdır. Bu operasyonda güzel sonuçların alınması isteniyorsa; hastanın yüz çehresinin diğer kısımlarla orantılı olması gerek. Eğer görüntü asimetrik değil kötü durur. Tamamen doğal olmalı ki estetikli olduğu anlaşılmasın ve doğal görünümü devam etsin. Operasyonların süresi hastanın durumuna göre, yapılan işleme göre değişmektedir ama 2 saat sürdüğü bilinmektedir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.