Erkekleri De Düşündük

Geçmişte estetik cerrahi denildiğinde sadece kadınlar akla gelirdi. Modern dünya ise her geçen gün unisex bir geleceğe gitmektedir.  Rinoplastiden yüz germeye, yağ aldırmadan (liposuction) kalça protezine (silikon), karın germeden meme küçültmeye bir çok uygulama artık erkekler tarafından  da talep edilmektedir. Dolgu, botox, mezoterapi, PRP, lazer epilasyon gibi cerrahi olmayan dermokozmetik uygulamaları saymıyorum bile.  Artık bunların hiç biri tabu değil. Anadolu’da doğmuş ve büyümüş biri olarak ben dahil çevremdeki insanların düşüncelerinin nasıl değiştiğine an ve an şehit oluyorum. Bu çok güzel. Yaşam size verilmiş en güzel armağan ve onu güzelleştirme çabası taktir edilmesi gereken bir durumdur. Bu kendinizden ve size verilen armağandan ne kadar haberdar olduğunuz anlamına gelir.

Kadın ve erkek estetiğinde cinsiyete bağlı bazı özel farklılıklar da vardır elbette. Anne olmak her ne kadar kutsal olsada bedenlerimiz üzerindeki hasarını görmezden gelemeyiz. Ya selülit belası? Son derece cinsiyetçi bir yaklaşımla kadınlara musallat olmuştur. Meme  sarkmasına ne demeli?

Kadınların pek haberi olmasa da erkeklere yönelik ve sadece onların dünyasına ait bazı özel işlemler de vardır. Her ne kadar kadınlar da talep edebilse de Hi-Def denilen yöntemle vücut kaslarını belirgin hale getirebilmekteyiz. Penis te kalınlaşma, uzama işlemleri de yine gizli talep konularıdır. Ve çok az bilinen ve çok az cerrah tarafımdan uygulanan erken boşalmanın cerrahi tedavisi, elbette uygun hastalarda mümkündür. Bunun dışında saç ekimi erkeklerin en sevdiği ve merkezimizde sıkça uygulanan bir başka erkek tarikatı cerrahisidir.

Özetle erkekler yalnız değilsiniz. Her konuda görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.