Burun Ucu Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Vücudumuzun bazı bölgelerinde farklı tasarımsal sorunlar bulunmaktadır. Bazı insanlar bunlara çok takmaktadır. Fakat cerrahi müdahale ile bu takıntılar onarılmaktadır. Birçok insan estetik yaptırmakta bazen istedikleri sonuçları almakta bazen ise olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Genelde en çok estetik yapılan bölge burundur. Bunlardan bir tanesi ise burun ucu estetiğidir.

Burun ucu estetiği burun bölgemizin ucunun memnun kalınmayan şekilde olmasıdır. Genelde uzun olduğu için estetik olmak için inşalar başvurmaktadır. Burnun uç kısmı normalden büyük olması, geniş olması, yuvarlak olması, eğik olması yada çok sivri olması durumlarında estetik operasyon geçirmek istenmektedir. Vücudun yüz yapısını bozduğu düşünülmektedir. Estetik operasyon sayesinde istenilen şekilde burun onarılmaktadır. Bazen sağlık sorunları nedeniyle burun ucu estetiği zorunlu kılınmaktadır. Burun ucunun içe doğru kapalı olması nefes almayı engellediği gibi farklı sağlık sorunları da doğurmaktadır. Genelde bu durumlarda burun ucuna cerrahi müdahale yapılması uygun görülmektedir. Burun ucu estetiği yaptırmak isteyen kişilerin başvurması gereken yöntem açık burun ameliyatı tercih edilmesi önemli olmaktadır. Bunun yanında kapalı olarak da cerrahi müdahale yapılmaktadır. Fakat bu cerrahi müdahale yapılırken sorunlar tam olarak görülmemektedir. Ayrıca şekil vermek hem zor hem de sağlık açısından riskli görülmektedir. Bu cerrahi müdahalede tampon ve alçı koymayı gerektirmeyen durumlar olduğu için diğer yapılan burun estetiği ameliyatlarına göre daha az acı hissettirmektedir. Cerrahi müdahale sonrasında burunda morarma olmaz. Fakat şişkinlik olmaktadır. Bu şişkinlik bir hafta içinde geçmektedir.

Burun ucu estetiği olumlu sonuçlar doğurması için tüm kriterlere uygun olması gerekmektedir. Estetik yaptırmak isteyen kişilerin muhakkak uzman doktorlara başvurması gerekmektedir. Aksi halde çıkacak sorunların üstesinden gelmek çok zor bil hal alacaktır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.