Burun Estetiğine Önem Vermek

Burun yüzün estetik kısmını belirleyen ilk bölgeler arasındadır. Genellikle yeni karşılaştığınız kişilerde burun herkesin dikkatini çekmektedir. Yüzün doğal şekline göre küçük bir burun az insanda olduğu için estetik tercih edilmektedir. Sizde burun estetiği yaptırarak yüzünüzde estetikli ve doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz. Estetik operasyonları arasında burunun oldukça özel bir yeri vardır. Estetik yaptıracak kişilerin ilk olarak tercih ettiği bir bölge olduğundan dolayı daima yoğun talep içerir. Güzel görünme arzusundan dolayı yaptırılan burun ameliyatında çeşitli düzeltmeler mümkündür. Hiç şüphesiz mimarisi oldukça yoğun bir şekilde değiştirilen bölgelerin başındadır. Bu yüzden estetik ameliyatları olarak burun ilk sorulanlar arasındadır. Birde ameliyat olduğu kesinlikle anlaşılmayacak ve tamamen doğal duracaktır.

Burun estetiği ameliyatı yapılırken uç kısımlar kaldırılıp, indirilmesi, deliklerin küçültülmesi, sivrileştirilmesi gibi çeşitli birçok operasyon yapılmaktadır. Burun bölgesinde kırık olduysa bunların düzeltilmesi estetikten daha da önemlidir. Burun estetiğinde çökük, eğrilik, asimetrik görüntüler gibi çeşitli düzeltmeler daima yapılmaktadır. Şekil vermenin dışında nefes alma zorluğu olduysa hastanın ilk olarak bu sıkıntıları giderilmelidir. Estetik olarak burunun yüz şekline göre çizilmesi gerekiyor. Her burun her yüzde doğal durmayacağı için hassas bir konudur. Hem doğal, hem estetikli burun için bilgisayar ortamında detaylı olarak çizilmeli ve daha sonrasında ameliyata başlanmalıdır. Başka birinin burnunu yaptırmak doktorlar tarafından hiçbir zaman tavsiye edilmeyen bir durumdur.

Burun estetiğinde elbette diğer önemli detay kesinlikle yaş faktörü de doktorların uyardığı bir alandır. Gelişim çağını bitirmiş, tamamlamış ve artık gelişim noktası durmuş olan kişilere estetik yapılabilir. Hiçbir doktor gelişimi devam eden birine estetik uygulamaz. Burun estetiği fiyatları ise; doktoruna göre farklılaştığı için kişi muhakkak detaylı bir araştırma yapması gerekiyor.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.