Burun Estetiğinde Yaş Sınırı

Estetik burun ameliyatı dış görünümünüzü düzeltip , kendinize olan güveninizi arttırabilir. Ancak idealinizdeki görüntüye kavuşmanız veya diğer insanların size yaklaşımlarının değişmesi gibi beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu nedenle ameliyata karar vermeden önce beklentilerinizi iyi belirleyip bunları burun cerrahınız ile görüşmenizde fayda vardır.

Burun estetiği için en uygun adaylar; mükemmellik yerine görünüşlerinde olumlu bir düzelme bekleyen bireylerdir. Çünkü görünüm açısından mükemmel bulacağınız bir biçim, burun fonksiyonlarınızı aşırı kısıtlayabilir. Fiziksel olarak sağlıklı, psikolojik olarak sabırlı ve beklentileriniz de gerçekçi iseniz bu operasyon için uygun bir adaysınız demektir.

Burun estetiği ameliyatı sadece estetik amaçla yapılabileceği gibi doğuştan gelen bozuklukları düzeltmek veya solunum sorunlarını tedavi etmek için de uygulanabilir. Burun estetiği ameliyatında yaş sınırına uyulması çok önemlidir. Birçok cerrah yüz gelişimini bozmamak için kızlarda 16-17, erkeklerde ise 17-18 yaşını beklemeyi tercih etmektedir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.