Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı yani diğer adıyla rinoplasti nasıl yapılmaktadır? Öncelikle bir uzmana gidip yüz şeklinize göre bir ayarlama yaptırmalısınız. Siz kafanızda bir şekil belirlemiş olabilirsiniz fakat o sizin yüz şeklinize uygun mu değil mi uzmanlar üç boyutlu olarak bilgisayar ortamında ayarlama yapıp size en uygununu seçmektedirler. Bu işlem hallolduktan sonra burun ameliyatı öncesi yapmanız gereken bazı şeyler olacaktır. Mesela bir gece öncesinden bir şey yiyip içmemek, operasyondan en az bir saat önce hastanede bulunmak gibi.

Öncesinde yapacağınız işlemler bittikten sonra doktorunuz burun estetiği ameliyatına başlayacaktır. Bu ameliyatlar iki şekilde gerçekleşmektedir. Birincisi açık ameliyat normal ameliyat gibi burun açılarak yapılan ameliyattır. Diğeri ise kapalı ameliyat ki son yıllarda uzmanlar bu ikinci yöntemi tercih etmektedirler. Burnun bir kaç yerinden kesi yapılarak girilip yapılan bir ameliyattır. Ve hasta için çok daha kolaydır. Çünkü sonrasında şişlik ve morluklarınız daha az ,iyileşme süreci ise çok daha hızlı olmaktadır.

Ameliyat sonrasında ise bir kaç gün sıvı beslenme yapmak uygundur. Kıyafetlerde ise önden düğmeli gömlek tarzı parçalar tercih etmeniz sizin için hem daha kolay hem de komplikasyon oluşmaması için daha sağlıklıdır. Burun estetiği fiyatları ise düşündüğünüz kadar uçuk olmamakla birlikte belli bir bütçe ayarlaması yapmanız gerekmektedir. Tabi maddi durumunuz çok iyi ve bu tarz harcamalar sorun değilse. Bu konuda da şu an birkaç sene önceye göre şartlar daha uygun çünkü bu işi yapan insan ve sağlık kuruluşu sayısı artmıştır. Özellikle İstanbul gibi bir yerde yaşıyorsanız işler sizin için çok daha kolay olacaktır. Bir çok uzmanla görüşme şansınız olacaktır. Herkesle görüşüp size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.