Botox Depresyonunuzu Nasıl Yener ?

Akıl ve yüzümüz arasında duble akan otobanlar vardır. Aslında yoktur da siz öyle hayal edin  Aklınızdan geçen güzel bir düşünce hele ki kontrol mekanizmalarınız devrede değilken yüzünüze akar o yollardan ve bir tebessüm olarak belirir. Yakınınızdaki birileri sizi dürter “ooo yüzün gülüyor bugün” diyen. Hadi garipsemeyin, yaşamışsınızdır bunu. Daha da iyisi bu gülümseme o kişiye de bulaşır, o cümleyi kurarken o da gülümser, mutluluk bulaşıcıdır çünkü. Tersi de geçerli değil midir sanki. Mutsuz gördüklerimiz de izi mutsuz etmez mi. Bu yüzden değil midir ki güne zorla bile olsa gülümseyerek başlarsanız kendinizi iyi hissedersiniz. Bir deneyin isterseniz. Çok içinizden gelmesine gerek yok, ayna karşısına geçin be 20 saniye kadar sırıtın kendinize. Çok mu şapşalca geldi, olsun, kimse sizi görmüyor ki. Denediğinizde göreceksiniz ki kendinizi daha iyi hissediyorsunuz

Mutsuz ve gergin insan görüntüsünün bir kısmı da çatık ve yükselmiş kaşlardır. Bu sizi düşünceli ve kasvetli gösterir. Botox uygulamalarında mimiklerimizin bir kısmı olan kaş çatılması ve alındaki yükselmeye bağlı çizgilenmeler gideceği için sizi sıkıntılı ve gergin gösteren izler de kaybolacak. En önemlisi, sizin gerçekten sorumlu olduğunuz kişi de sizdeki gergin, yorgun ifadeyi görmeyecek. Kim mi? O sizsiniz  Aynen gülümseme egzersizinde olduğu gibi aynadaki pozitif imajınız yüzünüz ile aklınız arasındaki yolları kullanarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Ve bu durum depresyon tedavisinde bile etkilidir. Bilimsel olarak ta ispatlanmıştır.

Sonuç olarak hep gülümseyin

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.