Aşkınızı İlan Ederken Yağlarınızdan Kurtulabilir misiniz?

Birçok filmde görmüşsünüzdür; karlı dağların yamacında çığlık atan birisi ve hareketlenerek kaymaya başlayan karlar. Karlar kaydıkça büyür çığa dönüşür. Düşünsenize yanı başınızda aşkınızı ilan ederken arkanızda çığ düşüyor Tamam, tamam fizik kurallarını sempatik göstermeye çalışıyorum. Ses dalgasının kinetik bir gücü vardır. Bunu bir çeşit itki gibi düşünebilirsiniz. Ve bu ses dalgası yeterince hareket edecek mesafe de bulursa rezonansa girer, kendi enerjisini katlar ve güçlenir. Tamam şimdi sizin asıl merak ettiğiniz yere geliyoruz. İşte Bu ses dalgaları, dev kar yumaklarını yerinden sökebildiği gibi aşırı birikmiş yağlarınıza da benzer muameleyi yapabilir. Bu şahane teknolojinin adı: VASER!

VASER de kullanılan ses dalgası ultrasonik düzeyde olduğu için duyamazsınız ve ses sizi korkutacak boyutlara çıkmaz. Çıksaydı bile siz anestezi altında uyuyor olacağınız için duymazdınız. Şaka şaka:)

VASER teknolojisi 1980 lerden buyana bilinen, kullanılan ve her geçen 10 yılda gittikçe geliştirilen bir sistemdir. 2.9 ve 3.7 mm çaplı prob denilen çubukların ucundan yayılan ultrasonik dalgalar özellikle yağ dokunuzu seçerek titretiyor. Yağ o kadar titriyor ki sonunda olduğu yerde bağları kopuyor ve sıvılaşıyor. Sonra başka bir pipet gibi düşünebileceğimiz çubuklarla o erimiş yağları vücudunuzdan kolaylıkla çekiyoruz. VASER ile liposuction (yada VASER ile sıkça anıldığı şekli ile liposelection) yeni bir boyut kazanmış oluyor. VASER ile liposuction artık daha az ağrılı, daha az morluk yapan ve deri gevşekliği daha az olan bir durun oluyor. Neden daha az ağrı: çünkü özellikle yağları hedeflediği için sinirler daha az hasar görür. Hatırlayın çığdasadece kar kayıyor, kayalar değil  Neden daha az morluk: yağları seçtiği için damarlar daha az hasar görür. Neden daha az sarkma: çünkü ultrasonik ses dalgaları derinizi alttan ısıtarak bir çeşit kontrollü yanık oluşturur ki bu da kollajen sentezi ve dolayısı ile deri sıkılaşma oranını arttırıyor.

Özetle VASER Liposuction yöntemi ile güvenli bir şekilde aşkınızı ilan edebilirsiniz… Pardon, yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.