Meme Estetiği Uygulamaları

Meme estetiği alanında, çeşitli ameliyat çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar hastanın meme bölgesindeki soruna göre belirlenmektedir. Bunlar, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme rekonstrüksiyonları ve erkeklerde meme küçültme işlemleri olarak çeşitlenmektedir. Ülkemizde, yurt dışında bulunan en kaliteli ve sağlıklı sonuçlar alan kliniklerdeki uygulamaların hepsi, harfiyen ülkemizde de uygulanmaktadır. Bu alanda estetik uygulamalarının ne kadar kaliteli oluğunu tüm dünya bilmektedir. Yurtdışından birçok bayan da bu uygulamalar için ülkemize gelmektedir.

Meme estetiği ameliyatları kişiye özel şekilde yapılmaktadır.  Bir başka deyişle, her hasta için farklı inceleme ve düzenleme yapılmaktadır. Çünkü her kadının sorunu ve meme yapısı farklıdır. Göğüs büyütme ameliyatlarında, normalin çok altında olan memelerin büyümesi sağlanmaktadır. Bazı kadınların göğüs yapıları genetik olarak normalden çok küçük olabilmektedir. Öte yandan, aşırı kilo veren bayanların da göğüs bölgelerinde aşırı erime yaşanmaktadır. Bu durumda, silikon malzeme kullanılarak yapılan meme büyütme ameliyatlarından yararlanmak gerekmektedir. Bu işlem öncesinde, estetik cerrah, inceleme yapacak ve hasta için en ideal göğüs ölçülerini sağlayacaktır.

Bunun tam tersine bazı bayanların göğüsleri de normalden çok büyüktür. Aşırı büyük göğüsler genetik özelliklerden veya aşırı kilolardan kaynaklanabilir. Bu durumda, meme küçültme ameliyatlarının yapılması yerinde olacaktır. Aşırı iri meme yapısı, kadınlarda sırt ağrılarına, kamburluğa ve elbette duruş bozukluklarına neden olmaktadır. Bu ameliyatlarda fazla doku alınır ve göğüsler toparlanır. Sarkan göğüs dokusunun toparlanması için de göğüs toparlama işlemleri yapılmaktadır. Bunlar sayesinde, sarkan dokunun toparlanması, meme uçlarının ve çevresinin düzeltilmesi sağlanmaktadır. Gerekirse, silikon dolgu konması da mümkündür. Bu işlemlerden sonra, hayalinizde harika göğüslere sahip olabilirsiniz. Bu nedenle, kesinlikle estetik uygulamaları araştırmalı ve yaptırmalısınız.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.