Blog

lazer ile cilt tedavileri

Lazer ile Cilt Tedavileri

Size bu makalede lazer çeşitlerinin hangi dozlarda hangi katmanlarda hangi nanometrelerde  yapıldığını anlatmayacağım çünkü bu bilgileri internette birçok sitede kolaylıkla bulabilirsiniz. Klasik bilgilerle bu satırları doldurmaktansa  işin daha eğlenceli tarafı olan sihirli sonuçlarını paylaşacağım.

Revlite

Q-Switch Nd-Yag  Lazer  ve PhotoAcoustic teknoloji Puls (PTP) teknolojiyi birleştiren Revlite farklı bir başlık ve doz protokolü çok çeşitli amaçlarla kullanılabilmektedir.  Skin Toning amacı ile deri altında kollajen ve elastin yapımını tetikleyebilmektedir.  Derimizi bir kumaş gibi düşündüğümüzde kollajenin kumaş kalınlığına, elastinin ise deri elastikiyetine katkısı vardır. Halihazırda ciltte parlaklık ve canlılık ta kazandırmasını da eklediğimizde Revlite’a özgü Skin Toning gerçekleşmiş olur.

Dövme Silme amacıyla da Revlite Q-switch Nd-Yag lazer sistemini kullanmaktayız. Seans süresi ve başarısı tamamen boyanın rengi ve derinliği ile ilgilidir. Sonuçlarımız ile ilgili net bir bilgi verebilmek için dövmenizin tarafımızca görülerek değerlendirilmesi gerekmektedir.

Yine çok ince tüylerin sarartılması amacı ile de Revlite kullanmaktayız kliniğimizde. Dünyanın en iyi lazer sistemlerini kullanmamıza rağmen tüysü yapıları alexandrite göremeyecektir ve Revlite ile o tüyleri sarartarak fark edilmesi engellenebilir.

Kliniğimizde Cilt bakım uygulamalarının ayrılmaz parçası olarak Revlite Q-Switch Nd-Yag  Lazer sıklıkla leke tedavilerinde de yerini almış durumdadır.  Yüz ve genital bölgedeki pigment sorunlarını eşsiz bir şekilde çözmektedir.

Sellas Evo Erbium-Glass Fraksiyonel Lazer

Derimizi oluşturan katmanlardan en üstteki epidermis olup,  epidermisin alt katmanı bazal tabakadır. Bu tabaka epidermisin yenilenmesinde önemlidir. Er-Glass fraksiyonel lazere ait ışınlar deride diklemesine mikro delikler açarak yenilenmesi yönünde bir uyarı oluşturur. Bu uyarı doğrultusunda mikro yanık alanlar kasılarak  yeni kollajen üretimini sağlar. Kollajen miktarında artış ise derinin yenilendiğini, gözeneklerinin sıkılaştığı anlamına gelir. Yara izleri, cilt kırışıklıkları, çatlaklar da belli bir ölçüde bu deri yenilenmesinden fayda görürler. Er-Glass lazerde deri altı dokular daha çok hedef gözetildiği için iyileşme süreci çok hızlı olur.

Kliniğimizde Er-Glass lazeri kırışıklık, çizilenmeler, ameliyat izleri, skar dokuları, akne izleri, çatlaklar ve deri tonlaması gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!


Op. Dr. Ozan Balık Klinik

 • Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL
 • +90 532 445 87 33
 • info@ozanbalik.com

Çalışma Saatleri

 • Pazartesi- Cuma
  09:30 – 19:00
 • Cumartesi
  10:00 - 19:30
 • Pazar
  Kapalı

E-Bülten

WhatsApp