Skip links
dudak dolgusunda fransiz dudagi ekolu 1 1

Fransız Öpücüğü Dudağı mı, Melek Dudağı mı?

Daha önce dudak şeklinize ne ölçüde odaklandınız bilemiyorum ama güzel bir dudağı konuşmadan önce dudağın estetik kısımlarını konuşmamız gereklidir. Oradan da nedir bu Fransız Dudağı, o konuya gelelim.

Budaklar “White Roll” denilen kırmızı dudak dokusu ile derimizin birleştiği hat boyunca çevrelenen hat boyunca şekillenir. Çok çeşitli dudak tipleri görürüz etrafımızda.

Kimisinde kalın kimisinde ince, kimisinde kenarları kaybolmuş, kimisinde ise kenarları aşağıya dönmüştür. Hangisi olur sa olsun bir dudağın dolgu ile ne kadara güzelleşebileceğini White Roll hattının tipi belirler.

İdeal olan dudaklar ki günümüzde Fransız dudağı olarak adlandırılmakta, üstte “M” vurgusu güçlü, altta ise dışa dönük “D” şeklinde kavisi olan dudaklardır.

Üst dudağın “M” vurgusu için burun köküne uzanan “Philtral Column” isimli iki kabarıklığın da dolgu ile belirlenmesi daha seksi bir dudak şeklinin oluşmasını sağlar.

Yine aynı şekilde alt dudakta keskin kenarlar olmaksızın kırmızı dokunun dolgunlaşarak dışa doğru dönmesi istenir.

Kliniğimizde Fransız Dudağı uygulamalarında bize özgü birkaç uygulamamız mevcuttur.  Bunlardan da söz etmek istiyorum.  Şimdi Fransız Dudağında çekici bir dolgunluk ön plandadır.

Bu dolgunluğu sağlamak için ise genelde 1 cc olan dolgular yetersiz olabilmektedir. Özellikle çok ince dudaklarda. Bu durumda fazladan yapılacak olan dolgunun ilk yapılandan daha yumuşak olması bizce çok önemlidir.

Biz buna çift katman dudak dolgusu diyoruz. Ancak bu şekilde doğal bir dokunuş ve öpüşme hissi ortaya çıkabilir. Bir diğer önem verdiğimiz konu ise Fransız Dudağında olmayan ama bazı kadınlara çok yakıştırdığımız bir ayrıntıdır.

Alt yada üst dudakta, bazen ikisinde orta hatta daha az dolgu vererek ön dişlerin hafifçe görünür kalmasını sağlıyoruz. Buna biz “Melek Dudağı” diyoruz. Mevcut dudak şeklinizi daha seksi Melek Dudakları ile değiştirebiliriz.

Fransız’ı bilemem ama en seksi dudaklar sizin olsun diyelim. Görüşmek üzere 🙂

Çin’in Wuhan kentinde başlayıp inanılmaz bir hızla dünyaya yayılan geçtiğimiz aylarda pandemi ilan edilen salgının gerek ekonomik, gerek psikolojik gerek ise beden sağlığı açısından ağır bedelleri oldu ve olmaya da devam ediyor.

Bu dönemde corona virüsü yok edeceğine inanılan trajikomik birçok uygulamayı gözlemledik. Bilgisizlik ve cahil cesaretinin de bir çok örneğini gördük.

İnsanlar ondan bundan şikayet ederken kendilerine düşeni yapmıyorlar. Bu dönemde enfeksiyon hastalıkları olmamama rağmen bana da birçok soru geldi. Soruların bir kısmına bilimsel netliği olan bir kısmına da tıbbi varsayım ve algımla cevap vereyim.

Peki Dr. Ozan Balık bu konuda ne düşünüyor.

  • Öncelikle covid-19 yok edilemeyecek. Bu gerçeği anlamalıyız. Onunla yaşamayı öğreneceğiz
  • Kesinlikle aşısı ve tedavisi bulunacak. Ama bu hastalığa yakalanan herkesi kurtarabileceğimiz anlamına gelmeyecek yine.
  • Hemen herkese bulaşacak. Bu da engellenemez, sadece büyük kitleler halinde enfekte olmayalım ki hastanede yatacak bir yatak, gerekirse bağlanabileceğimiz bir ventilatör bulalım.

Bununla birlikte bu dönemin gizli ve sinsi ilerleyen bir diğer şikayet konusu aşırı yağlanma dır. Covid-19 bulaşma hızını azaltmak için evde izole olmaya çalışırken ben de dahil bir çok hastamızın kontrolsüzce kilo aldığını gözlemledik.

Kapalı olan kliniğimizi ne zaman açacağımız belli değilken bile liposuction için ucu açık randevular vermeye başladık.

Hastalarımızın  unutmaması gereken şeylerden biri liposuctiona güvenerek aşırı yağlanma sürecini salmamalarıdır. Fazla kilolarımdan ben de sizin gibi şikayet ediyorum ama elimizi taşın altına koyup çaba göstermeliyiz.

Daha sağlıklı günlerde görüşmek üzere

Vücut şekillendirme ile ilgili daha fazla bilgi için: https://www.ozanbalik.com/vucut-sekillendirme-estetigi/

Leave a comment