BLOG

 • Trans Türkiye’yi Anlamak

  Havva Adem’in kaburgasından yaratıldı ve cennetten kovulmayla devam eden insan ruhunun huzursuzluğu yeryüzünde de devam etti. Dil, din , ırk, cinsiyet ayrımı yüzyıllarca peşimizi bırakmadı. Hangi tenin hangi tenden yaratıldığı, kimin neyi arzuladığı karıştı. Ve yanlış bedende yanlış beyin bulunması ile bedenlerine küskün insanlar doğdu. Cinsiyet ayrımcılığı ve kadın olmanın bile bir çok düny..

 • Yağdan Heykeller Yapmak

  Spor ile uğraşanlar bilir, kolay değildir o six pack lerin çıkarılmasını yada o bel kenarlarındaki yağ yastıklarından kurtulması. Bu nedenle daha fazla egzersiz, daha fazla yorgunluk ve daha fazla gıda yada ilaç takviyesi kullanılır. Bu takviyelerin de sağlık açısından muhtemel zararları hepimizce aşikardır. Peki, herhangi bir ilaç yada gıda takviyesi olmadan bir kaç saat içerisinde bu […]..

 • Burun Estetiği Sonrasındaki Ses Tonunuz…

  Hemen hemen her organımız sesli çalışır, beynimiz buna dahildir. Neyse ki son derece düşük desibellerde bunu biz bile farketmeyiz. Ya dış dünyaya duyurduğumuz sesimiz nasıl oluşuyor? Peki rinoplasti olma aşamasında burnunuzun sesini dinlemeye var mısınız… Öncelikle sesimiz nasıl oluşuyor buna bakalım. Hep sözünü ettiğimiz o ses teller aslında tel değildir. Bu perde şeklinde bir doku […]..

 • Lipomatik

  Lipomatik Liposuction mı VASER Liposelection mı? İstenmeyen yağlar eskiden sadece kadınların başının belasıydı ama şimdi erkeklerde ciddi oranda yağ aldırma (liposuction) ile ilgilenmektedirler. İlgilenen çok ama o kadar ciddi bir bilgi kirliliği var ki hangi yöntem daha güvenli, hangisi daha etkili gerçekten seçim yapmak zorlaşıyor değil mi? Yıllar içerisinde bir çok yağ aldırma (liposuction) yön..

 • Türkiye’de Kadınlar Hangi Korku ile Sezeryana Yöneliyor?

  Bugün ameliyata giderken radyoda bir istatistikten söz ediyordu. Sezeryan ile doğumda dünya birincisi olmuşuz. Bunun kaç sebebi olabilir sizce? Doğum korkusu mu? Öyle ise ülkemiz kadınları dünyanın en korkağı sonucu çıkar. Ekonomi olarak statümüz mü çok farklı? Pek sanmıyorum. Zira sezeryan ile doğum normale göre daha pahalıdır, dünyanın en zengin kadınları yada o kadınların kocalarının […]..

 • Çene Ucu İmplantları Yüz Algınızı Olumlu ve Estetik Yönde Değiştirir

  Çene Ucu Estetiği Blog yazımızın başlığına bakıp ta herkese çene ucu implantı taktığımızı sakın düşünmeyiniz. Doğru kişide ise efsane sonuçlar çıkarır o ayrı. Tıptaki adı mandibula olan alt çene dediğimiz yapıyı iki kısma ayırırsak bu yazının amacı daha net anlaşılır sanırım. Eğer alt ve üst çene arkında dişlerin oturmasında sorun varsa ve üst üste tam […]..

 • Yaş Almak Kaderdir Ama Yaşlanmamak Sizin Elinizde

  Yaş Almak Kaderdir Ama Yaşlanmamak Sizin Elinizde. Nasıl mı? 30 yaşın üstünde bakımlı ve güzel bir kadınsanız,bunu teyit etmek için sosyal medyada lise arkadaşlarınıza şöyle bir göz atın. Sınıfta en havalı, en güzel kimdi? Neden bu kadar popülerdi? Siz ders çalışırken, o kendisine gelen aşk mektuplarını okuyup biraz daha mı tanrıçalaşıyordu? Peki ya şimdi siz […]..

 • Bichat (Hollywood Yanağı)

  Sir. Isac Newton’un En Sevdiği Estetik İşlem: Bichat Fat Pad Removal (Hollywood Yanağı) Bir elma ağacının altında mışıl mışıl öğle uykusu çekerken bir elma düşer ve “neden” sorusunu sorar. Neden bu elma kopunca yere düştü? Ve ağırlığı olan her şey neden yer çekimi doğrultusunda düşmekte? O günden bu güne Newton’un da bizim de hayatımızda bir […]..

 • Burnunuz Hipnotize Edebilir mi?

  Gündelik yaşantımızda “beğenmek” diye bir kavramımız var ki evlere şenlik. Tüm hayatımızı bu his üzerine kuruyoruz. Bir yemeğin tadını beğeniriz ve favorimiz olur, bir meyveyi, bir tatlıyı lezzetli bulur hep onu isteriz, bir kadını yada erkeği beğeniriz ve onu hep yanımızda isteriz. Peki nedir bu beğeni, neden ve nasıl beğenilerimize karar veriyoruz. Neyi neden seçtiğimizin […]..

 • Her Zaman Güzeli Seçtik

  Hatırlayabildiğiniz en eski anılarınıza gidelim. Oyun çağlarınıza, okul öncesine oyun gruplarına eleman seçilirken takım lideriniz hangi kriter ile oyun arkadaşını seçmişti? Net hatırlayamadınız mı? Biraz daha yakın tarihe ilerleyelim, ana okulunda yada ilkokulda sınıf öğretmeniniz en çok hangi öğrenci ile ilgileniyordu? En çalışkan olan mı? Emin misiniz? Peki, orta okul ve lise yıllarınızda arkad..

 • Botoksun Mevsimi Olur mu?

  Eğer botoksu düzenli olarak yaptırıyorsanız zaten zamanlama konusunda özel bir çaba gereksizdir. Ama kırk yılda bir aklıma gelirse yaptırıyorum diyorsanız eğer o zaman size bir ip ucu vereyim. Neden Botoks yaptırıyoruz? Bunu bir hatırlayalım. Yüzümüzde mimiklerimizi oluşturan kasları zayıflatarak çizgilenmeleri önlemek için bunu yapıyoruz. Deri altındaki kaslarımız kasılarak deriyi çekmeyi bırakab..

 • Değişmeden Yüz Gençleştirme

  Değişmeden Yüz Gençleştirme Hastalarımın en büyük korkusu yüz estetiği ameliyatlarından sonra başka biri gibi görünmektir. Oysa bu ameliyatların amacı sizi başka birine çevirmek değil yüzünüzü zamanın acımasız izlerinden arındırıp, sizi geçmişteki size benzetme arzusudur. Üst göz kapağındaki katlantı en son ne zaman orada değildi? göz farınızı en son ne zaman rahatça sürdünüz? Yada aşağı sarkmış [..

 • Pozitif Olun Güzel İyileşin

  Mutluluk… Ne harika bir kavramdır. Yediğiniz yemeği daha lezzetli, aldığınız nefesin daha ferah, duyduğunuz müziğin bile daha duygulu hissetmenizi sağlar. Bu etki bebekliğimizde ortaya çıkar, sonradan kazanılan bir durum değildir. Okşanmaktan ve dokunulmaktan hoşlanır bebekler. Yakın bir zamanda kadar nedenini ispat edemediğimiz bu duygunun masaj ve okşama tarzı duyularla “endorfin” salınımını art..

 • Yüzün ve Bedenin Kadınlaştırılması (Feminizasyon)

  Diğer makalelerde de tartışıldığı üzere cinsiyet değiştirmek en radikal cerrahilerden biridir. Bununla birlikte cinsiyet değiştirme belki de yolun başıdır. Yine en sık yapılan erkekten kadına cinsiyet değişimi üzerinden makalemi şekillendirmeye çalışacağım. Bir genital organı değiştirmek bir transseksüelin hayatında büyük bir dönüm ve kişisel bir zaferi olabilir. Ama toplumda yer edinebilmesi için..

 • Erkeklerde Burun Estetiği

  Erkeklerde Burun Estetiği Ameliyatı Plastik cerrahi ile ilk tanıştığım 2002 yıllarında tahminen estetik hastalarımızın %10’unu erkekler oluşturuyordu. Ve tabiki erkek rinoplasti hastaları da bu orana dahildi. Aradan yıllar geçti ve toplum algısı çok değişti. Ve tabi ki erkeklerin dünyası da. Nosejob, nose reshaping, burun estetiği, rinoplasti, rino vb ne isim verirseniz verin özünde daha güzel [&h..

 • Ameliyatlı Yüzlerin Cilt Bakımı Özeldir

  Yüz bölgesi ameliyatlarından sonra cilt bakımı özellik gerektiren bir konudur ve biz bu konuda profesyoneliz. Öncelikle ameliyatınıza bir zarar gelmemeli, derinin yıpranmışlığı onarılmalı, artık epitel temizlenmeli, nem kazanılmalı ve ışıldamalısınız. İyi bir bakım sonuçları daha güzel gösterir Zaten yüz bölgesinde yapılan bir estetik ameliyat sonrasında iyice hassaslaşan cildinize herhangi bir ye..

 • Sarkan Yüzlerde Neden Dolgu Kullanılmamalı?

  Peki, başlayalım. Yüzünüzdeki sarkmayı çok net görüyorsunuz ama ameliyat masasına yatmaktan korkuyorsunuz. Hele ki Youtube sağ olsun, bu konuda bir şeyler izlediyseniz iyice yandınız. Hepiniz “You-TIP” mezunu olarak muayeneye geliyorsunuz. Sizleri çok iyi anlıyorum, ameliyat korkusunun  ne olduğunu biliyorum.  Korkularınız yüzünden, doğru şeyi bile olsa, ameliyat olmak istemeyebilirsiniz. Bu da ga..