Blog

erkekler

Erkekleri de Düşündük

Geçmişte estetik cerrahi denildiğinde sadece kadınlar akla gelirdi. Modern dünya ise her geçen gün unisex bir geleceğe gitmektedir.  Rinoplastiden yüz germeye, yağ aldırmadan (liposuction) kalça protezine (silikon), karın germeden meme küçültmeye bir çok uygulama artık erkekler tarafından  da talep edilmektedir. Dolgu, botox, mezoterapi, PRP, lazer epilasyon gibi cerrahi olmayan dermokozmetik uygulamaları saymıyorum bile.  Artık bunların hiç biri tabu değil. Anadolu’da doğmuş ve büyümüş biri olarak ben dahil çevremdeki insanların düşüncelerinin nasıl değiştiğine an ve an şehit oluyorum. Bu çok güzel. Yaşam size verilmiş en güzel armağan ve onu güzelleştirme çabası taktir edilmesi gereken bir durumdur. Bu kendinizden ve size verilen armağandan ne kadar haberdar olduğunuz anlamına gelir.

Kadın ve erkek estetiğinde cinsiyete bağlı bazı özel farklılıklar da vardır elbette. Anne olmak her ne kadar kutsal olsada bedenlerimiz üzerindeki hasarını görmezden gelemeyiz. Ya selülit belası? Son derece cinsiyetçi bir yaklaşımla kadınlara musallat olmuştur. Meme  sarkmasına ne demeli?

Kadınların pek haberi olmasa da erkeklere yönelik ve sadece onların dünyasına ait bazı özel işlemler de vardır. Her ne kadar kadınlar da talep edebilse de Hi-Def denilen yöntemle vücut kaslarını belirgin hale getirebilmekteyiz. Penis te kalınlaşma, uzama işlemleri de yine gizli talep konularıdır. Ve çok az bilinen ve çok az cerrah tarafımdan uygulanan erken boşalmanın cerrahi tedavisi, elbette uygun hastalarda mümkündür. Bunun dışında saç ekimi erkeklerin en sevdiği ve merkezimizde sıkça uygulanan bir başka erkek tarikatı cerrahisidir.

Özetle erkekler yalnız değilsiniz. Her konuda görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.Op. Dr. Ozan Balık Klinik

 • Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL
 • +90 532 609 08 73
 • info@ozanbalik.com

Çalışma Saatleri

 • Pazartesi- Cuma
  09:30 – 19:00
 • Cumartesi
  10:00 - 19:30
 • Pazar
  Kapalı

E-Bülten

WhatsApp
burun estetigi fiyatlari