Skip links
erkekleri de dusunduk 1

Erkekleri De Düşündük

Geçmişte estetik cerrahi denildiğinde sadece kadınlar akla gelirdi. Modern dünya ise her geçen gün unisex bir geleceğe gitmektedir.  Rinoplastiden yüz germeye, yağ aldırmadan (liposuction) kalça protezine (silikon), karın germeden meme küçültmeye bir çok uygulama artık erkekler tarafından  da talep edilmektedir. Dolgu, mezoterapi, Platelet rich plasma, lazer epilasyon gibi cerrahi olmayan dermokozmetik uygulamaları saymıyorum bile.  Artık bunların hiç biri tabu değil. Anadolu’da doğmuş ve büyümüş biri olarak ben dahil çevremdeki insanların düşüncelerinin nasıl değiştiğine an ve an şehit oluyorum. Bu çok güzel. Yaşam size verilmiş en güzel armağan ve onu güzelleştirme çabası taktir edilmesi gereken bir durumdur. Bu kendinizden ve size verilen armağandan ne kadar haberdar olduğunuz anlamına gelir.

Kadın ve erkek estetiğinde cinsiyete bağlı bazı özel farklılıklar da vardır elbette. Anne olmak her ne kadar kutsal olsa da bedenlerimiz üzerindeki hasarını görmezden gelemeyiz. Ya selülit belası? Son derece cinsiyetçi bir yaklaşımla kadınlara musallat olmuştur. Meme sarkmasına ne demeli?

Kadınların pek haberi olmasa da erkeklere yönelik ve sadece onların dünyasına ait bazı özel işlemler de vardır. Her ne kadar kadınlar da talep edebilse de Hi-Def denilen yöntemle vücut kaslarını belirgin hale getirebilmekteyiz. Penis te kalınlaşma, uzama işlemleri de yine gizli talep konularıdır. Ve çok az bilinen ve çok az cerrah tarafımdan uygulanan erken boşalmanın cerrahi tedavisi elbette uygun hastalarda mümkündür. Bunun dışında saç ekimi erkeklerin en sevdiği ve merkezimizde sıkça uygulanan bir başka erkek tarikatı cerrahisidir.

Özetle erkekler yalnız değilsiniz. Her konuda görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave a comment