cinsel duyarlılık

Clitoral Unhooding: Cinsel Duyarlılığın Arttırılması

Bunu Türkçeye çevirmeye kalktığımızda sanki erkeklerdeki sünnete benzetildiği için orjinal dili üzerinden anlatmak daha sağlıklı olacaktır. Çünkü kadın sünneti bazı toplumlarda kadının cinsel ilişkideki hissiyatını azaltmayı amaçlayan ve klitorisin kesildiği vahşi bir işlemdir (Not: tedavisi mümkün bu arada).

Kadın genitalini fizyolojisi açısından incelediğimizde erkektekine benzer ereksiyona uğrayan bir yapı vardır ki buna klitoris denilir. Klitoris uyarıldığında erekte olarak üzerini örten dokunun altından bir miktar görünür hale gelir. Normal olan budur. Klitorisin üzerini örten doku erkekteki sünnet derisi gibi düşünebilirsiniz. Bilimsel adı da prepisyum dur. Prepisyum eğer fazla miktarda ise cinsel ilişki sırasında erekte olsa bile bu örtünün altından çıkamaz. Bu durumda çok yüksek bir sinirsel uyarıma sahip olan klitorisin temas algısı ciddi bir şekilde bozulur. Bunun cinselliği nasıl etkileyebileceğini daha iyi anlamak için şöyle düşünün: sünnetsiz bir erkek ereksiyon olmasına rağmen penis ucu sünnet derisinden dışarı çıkamıyor. Sonuçta ne oluyor, cinsel ilişkiden hiç bir şey anlamayan hissetmeyen bir genital. Özellikle orgazmın çok büyük oranda klitoristen kaynaklandığını düşünürsek cinsel hayatın çöküşü demektir. Ne yazık ki bu basit anatomik bilgiye sahip olmadan kişilerin cinsel problemini çözmeye çalışan seks terapistleri var. Bizim de onların elinden kurtardığımız bir çok hasta tabi ki.

Nasıl yapıyoruz clitoral unhooding işlemini. Bu işlem için uyumanıza gerek yoktur. Hafif bir sakinleştirici eşliğinde lokal anestezi ile birlikte uygulanır, yaklaşık 20 dk. sürer, hemen eve gidersiniz, dikiş alınmaz kendisi erir. İlk 1 hafta temizlik çok önemlidir. Sonrasında cinsel hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. İlk bir kaç ay çok hafif bir ağrı belki olur sonrasında ise tüm hayatınız değişir. Bu konuda çok yanlış bilinen şeylerden biri de klitoris o kadar hassas olur ki iç çamaşırı giyerken bile boşalabilirsiniz denilir ki bu doğru değildir. Sünnet olan erkekler sizce bu durumda mı? :).

Bu konu ile ilgili detaylı bir diğer yazımız: https://www.ozanbalik.com/kadinda-bosalma-sorunu