çene ucu estetiği ve implantı

Çene Ucu İmplantları Yüz Algınızı Olumlu ve Estetik Yönde Değiştirir

Çene Ucu Estetiği

Blog yazımızın başlığına bakıp ta herkese çene ucu implantı taktığımızı sakın düşünmeyiniz. Doğru kişide ise efsane sonuçlar çıkarır o ayrı.

Tıptaki adı mandibula olan alt çene dediğimiz yapıyı iki kısma ayırırsak bu yazının amacı daha net anlaşılır sanırım. Eğer alt ve üst çene arkında dişlerin oturmasında sorun varsa ve üst üste tam gelmiyor ise bir ortognatik sorununuz var demektir. Ortagnatik olarak alt çene arkı geride olan bir bireyde genellikle çene ucu da geridedir, nadiren olmadığını da gördüm. Bazı bireylerde de ortognatik bir sorun yok iken çene ucu geridedir. Peki neye göre kime göre geride diyoruz?

Bir çok hesaplama şekli olmakla birlikte yan profil fotoğrafınızda çenenin en çıkıntılı ucunun dudağınızın en çıkıntılı ucundan daha geride kalması şeklinde kabaca düşünebilirsiniz. Ortognatik problemi olan hastalar bir ortodontist ile çene cerrahinin birlikte değerlendirmesi gereken konulardır. Sadece dişe tel takılması olarak düşünmeyin bunu. Ergenlik çağlarında bu çok kolaydır. Henüz diş kökleri mandibulaya çok da rijit tutunmamıştır ve büyüme devam ettiği için tedavi büyüme sürecinin içerisine gizlenerek kendine kolayca yer bulur. Ortogantik tedavi olsun yada olmasın ileri yaşta karşılaştığımız hastalar ki ergenliğin hemen sonrası ortognatk cerrahi için ileri sayılır, diş dizilimi ile uğraşmak istemeyebilir, sadece geride olan çenesini önde arzulayabilir. Gerçi çoğu hastaya bu problemi olduğunu biz söylüyoruz. Genellikle pek farkında değillerdir.

Ortognatik cerrahi süreci 1-3 yıl arası değişir genellikle . Bu süreci hasta kabul etsin yada etmesin istisna durumlar hariç çene ucuna bir implnat konularak çeneye güçlü bir karakter katılabilir. Bu algı olacağınız bir burun estetiğini de elmacı yada alına yağ enjeksiyonu da zengin ve karakterli gösterecektir.

Hali hazırda aldığınızanesteziyi 15 dk uzatarak bu işlemi yapabiliriz ve hayal edemeyeceğiniz katkıları olabilir size. Yinde de çene ucu implantı düşünürken ortognatik sorunları da göz ardı etmemek gerekli ve mutlka ortodontist görüşü almak gerekir.
Çene implantı ağız içerisinde de çene altından da konulabilir. 15 dk lık konforlu bir işlemdir. Sağlayacağı ince detayla da diğer ameliyatlarımız daha da zenginleştirmektedir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.