genital-genclestirme

Genital Gençleştirme

Cinselliğin bir tabu olarak saklı kaldığı bir toplumda genital bölge estetiği konusunun gündeme gelmesi daha da bir zor olmaktadır. Oysa cinselliğin bireylerin hayatında tuttuğu yerin ne kadar önemli olduğunu herhalde herkes kabul etmektedir. Kadın olmak beraberinde birçok doğa mucizesine de sahip olmaktır ama beraberinde de bir takım sıkıntıları getirdiği ortadır. Doğum gibi olağanüstü bir olayın hemen arkasından genital bölgede çeşitli deformasyonlar oluşmaktadır. Sezaryen ile doğum olması travmayı azaltsa bile tamamen ortadan kaldırmamaktadır. Yâda başlı başına bir hormonlarının dalgalanması (gebelik ve menopoz gibi) da bu bölge dokularında ciddi değişimlere neden olmaktadır.
Beden imgesinin güçlenmesi ile kadınlar bedenleri üzerinde daha çok söz sahibi olmaya başlamıştır ve genital bölge estetiği her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Bu bölgenin cerrahisi ile sadece estetik anlamda değil fonksiyonel faydaların da elde edilebildiğini unutmamak gerekir.
Daha sonraki makalelerde çok daha detaylara ineceğimiz bazı konu başlıklarından söz etmek gerekir ise, hacmini kaybetmiş ve sarkmış vajen dış dudaklarından fazla uzun iç dudaklara, genişlemiş vajen duvarlarından doğum yırtıklarına, rengi koyulaşmış perine bölgesinden klitoral uyarılmanın yetersizliğine kadar bir çok problem genital gençleştirme içerisinde yer alabilir. Cerrahi uygulamalarda fazla dokuların çıkarılması, yırtıkların onarılması, yağ enjeksiyonları varken medikal uygulamada lazerler, çeşitli genital peelingler, radyofrekans ve dermokozmetik uygulamalar yer almaktadır. Tek bir probleme yönelik cerrahi yada medikal işlemler olabildiği gibi tüm genital bölgenin gençleştirilmesi şeklinde kombine uygulamalar da planlanabilmektedir.
Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/