rubensin brezilya kalcasi

Rubens Brezilya Kalçası Estetiğini Görseydi…

Rubens Rönesans döneminin sonlarına doğru yaşamış muhteşem bir ressamdır. O dönemlerde asillerin mavi kan taşıdıklarına inanıldığı için bazı tablolarında mavi kanı temsilen koyu mavi bir eşarp, fular gibi bir kumaşı örtüyü görürüz.

Hatta kadınları resmederken deri altındaki mavimsi damarları detaylıca çizer. Kadın figürlerinde bel katlantısını özellikle vurgular ki bu o dönemlerde sağlıklı ve doğurgan kadını vurgular.

Bu nedenledir ki günümüzde o bel katlantısını alarak yapılan cerrahi uygulamaya Rubens flebi ismi de verilmiştir.

Asaleti vurgulamak için mavi damarlar kadınlığı vurgulamak için de dolgun, oval hatlar. Bu detaylar hep bilinç altımıza işlenen imajlara yöneliktir.

Günümüzde obezitenin sağlıksız kötü bir durum olduğu yönünde sağlam inanışlarımız olduğu için artık çekici kadın imajımızda dolgun bir ayva göbek yok.

Ayrıca zayıf kadınların doğuramayacağı ile ilgili hiç kimsenin aklında bir imaj yok. Bu nedenle genlerimize işleyen kadın gibi kadın imajında artık göbekli bir kadın yer almıyor.

Oysa dolgun oval bir poponun çekici, doğurgan kadın imajı ile ilgili hiçbir tezatlık olmadığı için daha da güçlenmiş olarak erkek alt benliğine yerleşmiştir. Günümüzde popo estetiğinin bu kadar artmasının sebebi budur.

Tam da Rubens’ten bu yana görsel sanatlardaki değişim aynen cerrahiye yansımıştır. Nasıl ki tablolarda göbek gitti popo geldi, cerrahi sahada da göbekten alınan yağlar popoya enjekte edildi.

Sırf Rio karnavalında boy gösteren sambacılar nedeni ile de Brezilian popo olarak zihnimizde eşleşti. Günümüzde Brezilian Butt Lift denilen Brezilya Kalçası ya da poposu hangisini derseniz işte bu sosyal evrimin ürünü.

Uygulama son derece basit prensiplere dayanıyor esasında. Kliniğimizde VASER sistemleri ile karın, bel, bacak ve sırttan toplanan yağlar yıkanıp, kaliteli kısımlar süzüldükten sonra ameliyat öncesi planlandığı şekilde popoya enjekte ediliyor.

VASER ultrasonik bir liposuction sistemi olup yağ hücrelerini lazer gibi eritmeden yerinden ayrılmasını sağlıyor ve bu nedenle de enjekte edilen yağlar yaşamına devam edebiliyor.

Yağa özellikle seçici olduğu içi bu işleme VASER Liposelection ya da VASER Lipoplasty de denilmektedir. Hepsi aynı anlama gelir.

VASER teknolojisinin bir diğer önemli avantajı Brezillian Poposuna sahip olurken yağ alınan diğer vücut bölgelerinde sarkmayı önlemesidir. VASER bunu deriyi sıkılaştırarak yapar.

Peki BBL için popoya yeterinde enjekte edilecek yağa sahip olmayanlar ne yapacak? Bu durumda silikon popo protezlerini kullanmamız şart.

Elbette enjekte edilebilir dolgular da vara ama büyük hacimlerde yabancı cisim enjeksiyonu son seçenek olmalı. Çünkü bir takım reaksiyonlar yada enfekte olması durumunda tedavisi son derece zor olmaktadır.

Bazı Brezilian Butt Lift (BBL) vakalarında ise hem popo protezi hem de popoya, basene yağ enjeksiyonu birlikte yapılmaktadır.

Hangi yöntemi uygularsak uygulayalım güzel bir poponun ve basenin en önemli tamamlayıcısının ince bir bel olduğunu ve popo çatalının boşaltılarak derinleştirilmesinin önemli olduğunu unutmamak gereklidir.

Brezilya Kalçası Estetiği konusunda daha detaylı bilgi için bu linke bakmanızı öneririm: https://www.ozanbalik.com/kalca-estetigi/