Erkek Erkeğe Meseleyi Biraz Büyütelim (Penis Büyütme Ameliyatı)

“Önemli olan boyutu değil işlevidir.” Gerçekten de öyle mi? Üzgünüm tabi ki değil. Kadınlar cinsellik konusunda sanılanın aksine daha özgür bir düşünce dünyasına sahiptirler. Bu konuda da gösterdikleri cerrahi çaba uzun yıllar öncesine dayanır. Bir kadının vajina daraltma cerrahisine bakışı hemen hemen hiç bir zaman soğuk olmamıştır. Özellikle de doğum travması yaşadılar ise vajinal kanalın genişleyeceğini daha başından öngörürler. Hatta bazı kadınlar kendilerine haksızlık ederek gerekmediği halde daraltma ameliyatına gelmek istemektedirler. Sebebi de ilişki sırasında partnerini yeterince hissedememesidir. Bu bana eski bir Çin ata sözünü hatırlatmıştır hep: “ Derin olan kuyu değil, kısa olan ipimizdir” 🙂 … Anlatabiliyor muyum? Artık ip konusunda biraz kafa yormanın vakti bence geldi, geçiyor bile.

Penis Büyütme ile Uzatma Aynı Şey mi?

Penis Büyütme ile Penis Uzatma konularını birbirinden ayırmak gerekir. Penis uzatma gerçek anlamda bir uzama değildir aslında. Penis kökü hemen üzerindeki simfizis pubis kemiğine bir ligaman ile yapışmaktadır. Bu sert bir bağ dokudur. Bu ligaman derinlemesine kesildiğinde penis kemikten ayrılıp öne doğru 1,5-2 cm kadar düşer. Ameliyat sırasında penis kökü etrafındaki yağ doku çıkarıldığında da 1-1,5 cm daha burada uzama efekti elde edilebilir. Anlaşıldığı üzere, penisin boyu ne ise o dur. Daha fazla uzatamayız ama içeride saklı kalan birkaç santimetreyi dışarıda gösterebiliyoruz.

Oysa Penis Büyütme bizlere daha büyük umutlar vaat ediyor. Vücudumuzun her neresine olur ise olsun bir hacim katmak istiyorsak ve bunu da kendi dokularımız ile yapmak istersen yardımımıza yağ dokusu ve deri altı katmanımız olan dermiş gelmektedir. Elbette karışımı olan kokteyller de uygulanabilmektedir. Anestezi altında ağrı duymaksızın alına yağ dokunuz yıkanır ve filtrelerden geçirilir, ardından enjekte edilebilecek kısmı ayrıştırılır ki kök hücreler bu kısımda bol miktarda bulunur, penis etrafına 360 derece olarak enjekte edilir. Penis Büyütmenin günümüzde altın standardı olarak görülen bu yöntemin tek dezavantajı enjekte edilen yağların 3-4 ay içerisinde bir kısmı eriyecek olmasıdır. Bu sorun değil çünkü kalanı ömür boyu sizindir ve üzerine bir miktar daha ekletmenin sınırı da zararı da yoktur. Penis yüzeyinde hafif dalgalanmalar olabilir ama penise endo-implantların da yerleştirilmesi popüler kültürde olduğu düşünülürse bence bu iyi bir şeydir. Yoksa tırtıklı prezervatifler üretilmezdi zaten.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Cinsel Hayatıma Dönebilirim?

Penis Uzatmada ve Penis Büyütme işlemleri sonrasında 10 gün sonra sorunsuz bir şekilde cinsel hayatınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz. Kibar olmanıza da gerek yoktur.
Bu konunun dışında fakat gerek Penis Büyütme gerek ise Penis Kalınlaştırma işlemi sırasında Erken Boşalmaya yönelik de cerrahi işlemler yapılabilmektedir. Elbette bir takım testlerden geçip gerçekten fayda görüp göremeyeceğinizin belirlenmesi şartı ile. Erken boşalma konusunda daha detaylı bilgi için tıklayın: https://www.ozanbalik.com/erken-bosalma-cerrahi-tedavisi/

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrasında Oluşabilecek Komplikasyonlar Sorunlar Nelerdir?

Uyguladığım teknikte kesinlikle ereksiyon ya da his kaybı olmamaktadır. Ancak bütün ameliyatlarda olduğu gibi bu ameliyatında kendine özgü sorunları olabilir. Enfeksiyon çok nadir de olsa ameliyattan 1 hafta sonrasında görülür ve peniste kızarıklık ağrıyla kendini belli eder. Antibiyotik kullanmak ve bazende drenaj gerekebilir.

Yağların alındığı alanda morluk, şişlik oluşabilir.

Yağların bazen erken dönemde fazlası eriyerek yağ akıntısına neden olabilir. Bu durumda açık zeytinyağı renginde bir akıntı oluşur, ortalama 1 haftada kendiliğinden sonlanır.

Yağlarda topaklanma (hastalar kireçlenme olarak anlatırlar) nadir de olsa penise yağ enjeksiyonu sonrasında oluşabilir. Eğer bu topaklanma 6 ay içinde kendiliğinden geçmezse, basit bir şekilde oluşan topaklanma çıkartılabilir.

Penis Boyu ile Burun Boyutu Arasında Bir İlişki Var mı?

Çok garip gelse de bu soru ile kliniğimizde sıkça karşılaşıyoruz. Antropolojit bir çok çalışmaya bakıldığında burun büyüklüğü ile penis büyüklüğü arasındaki ilişkiye yönelik bazı çalışmalar mevcuttur. Bu konuda daha detaylı bilgi için lütfen tıklayın: https://www.ozanbalik.com/burun-estetigi/

Tüm bu işlemler sanılandan çok daha fazla uygulanmaktadır, bu yüzden meseleyi çok da büyütmemek lazım. Yada tersi 🙂