Koltuk Altı Terleme Tedavisi

Koltuk Altı Terlemesinin VASER ile Çözümü

Aksillar Hiperhidrozis olarak ta adlandırılabilen koltuk altı aşırı terlemesi ciddi bir sosyal problemdir. Koltuk altı terlemesinin cerrahi olmayan tedavileri arasında topikal uygulanan ürünler, ağızdan alınan bazı ilaçlar, uygulaması çok zorda olsa elektroporasyon ve botox sayılabilmektedir. Bu seçenekler arasında uygulaması ve sonucu arasındaki ilişki en avantajlı olan botox uygulamasıdır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte 4-11 ay arası terleme miktarınızı ciddi olarak azaltabilmektedir. Elbette bu işlemlerin sonucu kalıcı değildir. Cerahi olarak ta koltuk altı terlemelerine yönelik yapılabilecekler vardır. En klasik uygulama koltuk altında bir kesi yaparak deri altında dermişin üst katmanlarında bulunan ter bezlerinin kürete edilmesidir. Bir süre sonra bu işlem liposuction kanüleri ile yapmaya başlanmıştır. Her iki uygulamada deriye ne kadar yaklaşılır ise başarılı sonuçlar o kadar artmıştır fakat başarıya yaklaştıkça deride komplikasyonların görülme olasılığı da artıyordu. Daha sonra bu ter bezlerini uyaran sinirleri omurgadan çıktığı yerde bağlayarak (klipsleyerek) etkinliğini azaltma girişimleri ortay çıktı. Bu yöntem sonuçları da başarılı olmakla birlilte, göğüs boşluğuna girilmesi cerrahi riskleri beraberinde getiriyor ve %15 gibi ciddi bir oranda da eskisinden daha çok terleme (rebaund) olabiliyordu. Günümüzde kendini 3 kuşak yenileyen ultrasonik liposuction cihazı olan VASER ile koltuk altı terlemeler başarılı bir şekilde çözüme ulaştırılabilmektedir. Koltuk altı ter bezleri fiziksel olarak yağ hücrelerine benzemeleri nedeni ile etrafındaki diğer dokular ve deri zarar görmeden cilde çok yakın bile olsalar VASER ile dokudan ayrılır ve aynen liposuction yapar gibi vücuttan uzaklaştırılır. Bu şekilde etkili ve güvenli bir şekilde koltuk altı terlemeleriniz ciddi oranda azaltılır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.