mezoterapi tedavisi

Aslında Nedir Bu Mezoterapi?

Vücudumuzda tam bir federal yönetim biçimi hakimdir. Hücreler gruplaşarak dokuları, dokular gruplaşarak organları, organlar sistemleri ve vücut organizasyonu ortaya çıkar. Yönetim performansa ve ihtiyaca, göreve göre aslında son derece adil sayılır. İyi yada kötü besleniriz, gıdaları sindirim sistemi sınıflarına ayırır, sonra lojistik olarak damar sistemine geçer ve çok şeritli otobanlar ile diğer sistemlere ve organlara dağılır. Derimizde ortalamama yurdum insanında 1,7 metre kare alanı ile en büyük organımız olsa da ancak payı kadar bir istimlak alır bu dağılımdan.

Sonra anarşist ruhlu biri (bu biziz) gelir ve diğer sistem ve hücreler tarafından alınamadan deriniz tarafından daha bol ve rahatça kullanılsın, kendini yenileme süreci daha güçlü gerçekleşsin diye derinize torpil geçer. Pek adil gibi görünmese de diğer organlardan bir şey çalmadığımız için vicdanımız rahattır. Çünkü derimiz en değerli kıyafetimizdir. Bu işlemin adı da “mezoterapi” dir. Daha sonra anlatacağım Platelet rich plasma de aslında bir mezoterapidir. Sadece kullanılan ürün tıbbi bir ilaç değil de kendi kanınızdan alınarak oluşturulur. Buna sonra değineceğim. Uygun ürün uygun hastada çok ince iğnelerle deri altına enjekte edilerek uygulanır. Enjeksiyon yeri derinin orta katmanıdır, zaten “mezo” kelimesi de orta anlamına gelir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanmalı?

Mezoterapi uygulamaları ardışık seanslarla uygulanır. İlk birkaç seans sonrasında sonucu algılamaya başlarsınız. Mevcut probleminize göre tek başına ya da cilt bakımı ile kombine edilerek uygulanabilir. Cilt yenileyici, elastin ve kolajeni destekleyici özellikteki mineral, vitamin ve bazı yapısal elemanların ağızdan ya da damar yoluyla verilmesindense özellikle yaşlanmanın en çok belirginleştiği bölge olan cildimize mezoterapi yoluyla verilmesi, uygulanan ilaçların asıl gerekli olan bölgedeki etkinliğini arttıracak, hem de diğer organların gereksiz yere yorulmalarını engelleyecektir.