Meme Estetiği Ameliyatları

Evrim sadece biyolojik yapılarda görülen yapısal değişim değildir. Sosyo-kültürel olarak da algımız ve inanışlarımız değiş. Kadının toplumdaki yeri ve değerinin güçlenmesi ile birlikte meme artık sadece bebeğin beslenme aracından da öte kadınlığın sembolü, ikinci cinsel organdır. Ve günümüzde kadınlar kendi bedenleri konusunda daha söz sahibi, ne istediğiniz bilir noktadadır. Bununla birlikte yaşlanma ve genetik olarak şanssız olmanın yanında hamilelik ve doğum sonrası meme deformiteleri de kadınları meme estetiği konusunda bir şeyler yapmaya itmiştir. Bir defa geldiğimiz yaşamı daha özgüvenli geçirebilmek için. Peki bakalım bu konuda neler yapıyormuşuz.

meme-buyutme-ameliyati
meme-buyutme-ameliyati

Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği Hastaların yaklaşık yarısında ergenlik sonrasında tatmin edici boyutlarda meme dokusu olduğunu ama gebelik yada ciddi kilo değişimleri gibi sebeplerden dolayı memede hacim kaybı olabileceğini görüLmektedir. Meme dışta deri, içeride yağ dokusu ve süt bezlerinden oluşur. Onları asan ortalama 20 kadar asıcı bağ vardır (Cooper ligamanları). Yağ dokusu ve süt bezleri birçok hormon ve metabolik sebepten dolayı hacim kaybedebilir.

meme-diklestirme-ameliyatı

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Yüz estetiğinde birçok konu iç içe girdiği için, her ne kadar teknik açıda çok farklı bir ameliyat olsa da, orta yüz germe (midface lift) felsefesini yüz germeninkinden ayırmak pek mümkün değildir. Bu nedenle bu konuyu okumaya başlamadan önce sitemde bulunan yüz germe (facelift) kısmını incelemenizi öneririm.

meme-diklestirme-ameliyatı
meme-diklestirme-ameliyatı
meme-diklestirme-ameliyatı

Meme Sarkması ve Dekolte

Seksi bir kadını hayal etmenizi istersem aklınıza gelecek ilk üç görüntü içerisinde güzel bir dekoltenin olacağına bahse girerim. Not: Diğer ikisinin de ne olduğunu biliyorum :).

Gençlik yıllarında dolgun bir memeniz yok ise henüz bu evrede elendiniz demektir. Eğer var ise o memelerin doğum sonrasında deforme olması ile yine elendiniz. Doğumda deformasyon yaşamayan nadir şanslı gruptansanız kilo verirken problem yaşama riskiniz var sırada. Hala çok şanslı mısınız, peki, yaşlanma sürecinde deri kalitesi kaybı ile dekoltenin östrojen yüklü tazeliği kaybolmaya başlar.

meme-kucultne-ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatı

Estetik cerrahi ile ilgili her konuda olduğu gibi göğüs estetiği de kendi evrimini geçirerek kendi estetik standartları ortaya çıktı. Her ne kadar geçici bir dönem küçük göğüsler moda olsa da güzel bir göğsün boy-omuz genişliği ile, kilo ile uyumlu, dolgun ve diri olması idealdir. Güzel bir göğse sahip olmak elbette her kadının arzusudur fakat doğa herkese eşit davranmamıştır.

meme-kucultne-ameliyatı
meme-asimetrisi-duzeltme-ameliyati
meme-asimetrisi-duzeltme-ameliyati

Meme Asimetrisi Düzeltme Ameliyatı

Meme asimetrisi, her iki memenin orantısız gelişimi olarak karşımıza çıkan ve oldukça sık rastlanan bir durumdur. Eğer çok belirgin farklar yoksa kişi bunu kabullenir ve böyle yaşar; ancak aşırı farkları bulunanlar için ameliyat şarttır. İnsanın iki yarısı birbirinin aynısı değildir.