Skip links
liposuction hakkinda yanlis bildikleriniz 1

Liposuction Hakkında Yanlış Bildikleriniz

Kilonuzu tarttınız ve boyunuzun metrekare cinsinden karesini alıp böldünüz ve çıkan sonuç 30 yada üzeri diyelim (vücut kitle indeksi=kilo / boy2). Hiç dert etmeyin, bize gelsin sizlere harika VASER cihazımız ile lipo yapalım olsun bitsin…  Nasıl fikir? YANLIŞ.

Çünkü vücut kitle indeksi 25-29.9 arası olan bireyler aşırı kilolu, 30 dan fazla ise obez kabul edilmektesiniz. Yani vücudunuzda bulunan yağ hücreleri normalden çok daha fazla yağ depolamıştır.

Elbette bazı vücut bölgeleri daha fazla depo görevi görecektir ama bununla birlikte hemen hemen tüm vücut bölgeleri bu yağlanmaya eşlik eder.

Kilo vermek için yapılan diyet ve spor ile bu depolardaki yağlar kullanılarak tüketilirken liposuction da yağ hücreleri vücuttan çekilerek alınmaktadır.

Kilo verilirken tüm vücut bölgelerinden yağ eksilir (homojen olmasa bile), oysa liposuction tüm vücuda homojen olarak uygulanması son derece zordur.

Özellikle tüm vücudu saran derin fasya dediğimiz bir bağ dokusu planı var ki onun üzerinde de yağlanma olur ama bu alana liposuction ile müdahale dalgalanma riski içerebilir.

Ne anlatmaya çalışıyorum tüm bunlardan söz ederek. Liposuction, özellikle Vaser Liposuction vücutta lokalize yağlanma alanlarında mükemmel sonuçlar vermesine rağmen işin doğrusu bu yöntemlerin hiçbirini zayıflama yöntemi olarak kabul etmemektir.

VASER lipoosuction harika bir vücut şekillendirme teknolojisidir ama asla sizi obeziteden kurtaramaz, hiçbir lipo yöntemi de kurtaramayacak. Bunlar kilo verme yöntemi değildir.

O yüzden ameliyat öncesi bana kaç kilo kaybederim diyenlere cevabım : ”bilmiyorum” oluyor ve gerçekten de ameliyat hedefimde kaç kilo vereceğiniz yoktur.

Vücut şekillendirme yöntemleri konusunda bu linki ziyaret edebilirsiniz: https://www.ozanbalik.com/vucut-sekillendirme-estetigi/

Bununla birlikte vücut ağırlığının %5 ine kadar çok kolay, %5-10 arasında bir yağ alınacak ise çok dikkatli, %10 dan fazlası çok tehlikelidir.

Riskin büyük kısmı damar hasarı ve bunu izleyen emboliler olduğundan VASER liposuction yüksek volümlü liposuction  işlemlerinde  kendimizi güvende hissetmememize neden oluyor.

Çünkü bilindiği gibi VASER yaydığı ses dalgaları nedeni ile probun rotasındaki ne damar, ne de sinir dokusuna zarar vermeyip SADECE YAĞ dokusunu sıvılaştırmakta ve vücuttan güvenle uzaklaştırılmasını sağlamaktadır.

VASER dokuları böylesine koruduğu için iyileşme süreci klasik liposuctiondaki travmaya göre hızlı iyileşmektedir. Ek olarak VASER’in özel bir modu kullanılarak derinin sıkılaşması sağlanmaktadır.

Bunun şöyle bir avantajı vardır: sınırdaki vakalarda yağ alındıktan sonra içi boşalan deride sarkma olmamaktadır. Bununla birlikte elbette iyileşme sürecinde korse kullanımı gerekmektedir.

Korsa kullanım süresi alınan yağ miktarı ve deri gevşekliğine göre 1-3 ay arası değişmektedir.

Peki bu işlem kalıcı mı? Elbette kalıcı. Yağ miktarınızı yakmıyoruz, VASER yağ hücrelerinin uzaklaştırılmasını sağlıyor, yani yağ depolarınız gidiyor.

Ama unutmayınız, bu yağ depoları vücutta sıfırlanamaz, siz ve doktorunuz bu kadar emek verdikten sonra siz eğer yeme içme konusunda kontrolsüz olursanız geride kalmış olan yağ depolarınızı şişirmeyi mutlaka başarırsınız.

VASER Liposuction sizin için hikayeyi başa alır ve size güzel bir formda yaşamanız için bir şans verir. Korumak ise tamamen size bağlı J.  Şımarıklık yapmayın ve biraz dikkat edin.

Sağlıkla kalın… VASER ile…

Leave a comment