Blog

vaser hi def

Hi-Def Hakkında Merak Ettikleriniz

Hi-Def (High Definition) Lipoplasty ile ilgili Sık Sorulan Sorular

1. Hi-Def uygulamasında yağı kasa mı dönüştürüyorsunuz?

Hayır. Hi-Def estetik amaçla yapılan bir işlemdir ve yağ dokunuzu kas çevirmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Sadece var olan yağ kütleniz üzerinde üç boyutlu bir şekillendirme çalışmasıdır.

2. Hi-Def sonrası uygulama yapılan bölgede kilo alma durumu olabilir mi?

Evet. Hi-Def temelde ultrasonik liposuction cihazı ile yapılmaktadır ve her ne kadar o bölgenizde yağ miktarınız azaltılsa da geride sizin yağlarınız bulunur. Eğer kilo alımınız olur ise burada buluna yağlarınızda genişleme görebilirsiniz.

3. Hi-Def sonrası kilo alırsam elde ettiğim bakla görüntüsü de büyür mü?

Evet. Hi-Def sonrası kilo alırsanız oluşturduğumuz şekildeki kabarık olan tüm bölgelerinizde büyüme görürsünüz. Bunu avantaj gibi görmemelisiniz. Çünkü çukur yada oyuk kalmasını istediğimiz yerlerde de artış olabilir. En ideali yaklaşık aynı kiloda kalmaktır.

4.Hi-Def sonrası memnun kalmazsam eğer tamamen ortadan kaldırabilir miyim?

Evet. Sonuçtan memnun kalmadığınız taktirde yada görüntünüzü değiştirmek istediğinizde klasik VASER LipoSelection uygulaması ile tamamen yok edilebilir.

5. Hi-Def sonrası korse giymek zorunda mıyım?

Evet. Hi-Def uygulası sırasında bir miktar yağ çıkarıldığı için deri altında boşluklar kalır. Bu boşlukların zemine iyice yapışması için 1 ay süre ile korse uygulaması uygundur. Korse aynı zamanda ödem gelişimini de engelleyecektir.

6. Hi-Def sonrası ne zaman spora başlayabilirim?

Hi-Def uygulamasından birkaç gün sonra yavaş yavaş spora başlayabilir ve bir hafta içerisinde maksimum düzeye çıkabilirsiniz.

7. Hi-Def yaptırmaya karar verirsem yapılacak şekle kim karar verecek?

Bunu dövme yaptırmak gibi düşünün. Desene, şekle birlikte karar vereceğiz. Elbette uygun olanı size önerecek ve yönlendirmelerimi yapacağım. Doğal olmayan tüm görsel taleplerinizin neden olmayacağını da açıklayacağım. Bu konuda çok ünlü bir artistik anatomi kitabımız var, onu da birlikte inceleyebiliriz.Op. Dr. Ozan Balık Klinik

 • Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL
 • +90 532 609 08 73
 • info@ozanbalik.com

Çalışma Saatleri

 • Pazartesi- Cuma
  09:30 – 19:00
 • Cumartesi
  10:00 - 19:30
 • Pazar
  Kapalı

E-Bülten

WhatsApp
burun estetigi fiyatlari