Skip links
ss

Her Zaman Güzeli Seçtik

Hatırlayabildiğiniz en eski anılarınıza gidelim.

Oyun çağlarınıza, okul öncesine oyun gruplarına eleman seçilirken takım lideriniz hangi kriter ile oyun arkadaşını seçmişti? Net hatırlayamadınız mı? Biraz daha yakın tarihe ilerleyelim, ana okulunda yada ilkokulda sınıf öğretmeniniz en çok hangi öğrenci ile ilgileniyordu? En çalışkan olan mı? Emin misiniz? Peki, orta okul ve lise yıllarınızda arkadaşlarınızı nasıl seçtiniz, kimlere imrendiniz, kimlere yakın olmak istediniz. Ya üniversitede? İş hayatında yöneticiler? İşe girerken nasıl değerlendirildiniz? Özel hayatınızda partnerinizi hangi kriterlerle seçtiniz? Ya siz hangi kriterlerle seçildiniz?

Bizi biz yapan bilincimizin derinliklerindeki ilkel dürtülerimiz doğanın içerisinden gelmektedir. Doğada birbirinin dikkatini çekmek için canlılar ne yapıyor. Daha renkli ve kabarık tüylü ve güzel görünenlerin avantajı nedir? Acaba asla eğitimle yada kültürel gelişim ile değişmeyen, içimizdeki ilkel taraf, vahşi yönümüz, dışarıdaki tabiata ait çizgileri taşıyor olabilir mi?

Hayat tecrübesini tarafsızca değerlendirmeyi başaran herkes hemfikir olacaktır ki güzel ve beğenilen olmak yukarıda saydığımız her olayda seçilen ve sevilen kişi olarak avantaj sağlamıştır. İç güzellik önemli olandır deriz genelde, bu elbette önemli bir meziyettir ama seçimlerimizi buna göre yapmadığımızın farkında mısınız?

Kaba ayrıntılarından kurtulmuş bir burunun yayacağı yumuşak mesajın, daha dolgun bir memenin hissettireceği kadın ruhunun, yada sarkmalarının giderildiği bir yüzün enerjik algısını tahmin etmek zor olmasa gerek. Bu durumda daha zor olan bu gerçeği kabul etmektir. Çünkü eğitimimiz, kültürümüz bize fiziksel görünüşün yalan ve geçici olduğunu aşılamaya çalışmıştır. Oysa dünya aksi örneklerle doludur. Kabul etmeyiz içimizdeki bu değiştirilemez ilkel ruhu, alt benliği. Yaşamın acımasız tarafıdır bu, ama çözümsüz değildir.

Bir çok araştırmaya da konu olmuş bu gerçeği kabullendiğiniz gün çözümleri ve mücadelesi başlıyor. Ve bu çözüm yolunda sizin yanınızdayız. Estetik cerrahi bir lüks yada gereksiz müdahale değildir. Seçilememek ve öz güven eksikliği bir çok hastalığın başaramayacağı ölçüde sizi hayattan uzaklaştırır. Öyle ise güzellik gerçek bir tedaviyi ve mücadeleyi hak eder. Bilimsel çizgilerin ışığında değişebilmek elinizde. Öz güveniniz ve motivasyonunuz gözlerinizden okunsun ve hayatın bir sonraki seçimi siz olun diye.