Erken Boşalma Tedavisinde Cerrahi Umutlar

Heyecanınızı nasıl ölçersiniz? Mutluluğunuzu? Ya kızgınlığınızı? Aklınıza bir yöntem yada ölçü birimi geliyor mu? Hayır mı? Bunun olamayacağını mı düşündünüz. Gözlerinizi makaleden ayırarak etrafınıza bakım birkaç saniye. Çünkü bu ölçümlemeler mümkün. Duyguları genelde ruh ile ilişkilendirir ve dokunulmaz sadece hissedilebilir kabul ederiz. Ama aslında bunları beynimizde, her birinin kendine ait merkezinde aktiviteleri elektriksel potansiller olarak ölçümlenebilir. Bu yeni bir bilgi değildir. Hatta gerçek yaşamda en ilkel kullanım şekli de yalan makinasıdır.  Yalan makinalarının ilk formatında beyin korteksi okunmuyordu elbette ama stresin, mutluluğun, heyecanın vücudumuzdaki gözlemlenebilir sonuçları ölçülüyordu. Parmak kaslarının tonus değişikliği, göz bebeğinin adrenerjik cevabı, ses tellerinin tizleşmesi, nabız ve tansiyon değişiklikleri gibi. Peki erken boşalmanın bu konu ile ne ilgisi var diyorsanız şunu bilin: “hiçbir farkı yok”. Birçok yanlış inanç ve cinselliğe yanlış başlama sonucu önce seksüel duygulanımımız bozulmaya başlar, bir kısmı bilinç üstünde olan duygusal refleksler geliştiririz. Seksin kendisi gerçekleşmeden önce beynimizde ilişki çoktan gerçekleşir ve sonunda da istenmeyen sonuç kaçınılmaz hızla gerçekleşir. İşin kötüsü bu kötü tecrübe bir öncekini besleyecek şekilde bellekte yer alır.  Birtakım kremler, ilaçlar, spreylerden fayda görülüyor gerçekten ama kişi ilişkiden önce hazırlık yapmak ve planlamak zorunda olduğu için özgüven ciddi zarar görüyor. Krem cebinde bir hayat inanılmaz yorucu olmaz mı?

Erken Boşalma Teknik Olarak nedir?

Erken boşalma haftada düzenli olarak iki defa cinsel ilişkiye girilmesine rağmen 2 dakikanın altında ejekülasyon (boşalma) olması anlamına gelir.

Erken Boşalma Tedavisinde Psikoterapinin Yeri Nedir?

Yukarıda anlattığımız mekanizmaları düşündüğümüzde elbette işin merkezi psikoterapinin kaçınılmaz gerekli olduğudur.  Ve gerçekten de psikoterapi ile çözülebileceği kesindir. Ama psikoterapistlerin hesaba katamadığı yaşamsan birkaç gerçek vardır. Şöyle ki psikoterapi süreçleri yıllar içerisinde beynimize yerleşmiş olan inanışları ve davranış modelini bir sihirli değnek dokunuşu ile giderememektedir. Uzun bir zaman diliminde partnerin ciddi desteği ve motivasyon gerekmektedir.  Ama genelde kadın partner çok uzun süre bu konuda destek vermekte istekli değil yada isteksizliğini saklama ihtiyacı bile duymamaktadır. Bunu hisseden erkek mahcubiyet duygusu ile daha da kötü etkilenmektedir. Kalbi ameliyat ederken bile durdururuz ama bir erkeği düzelene kadar cinsellik dışında dur da diyemezsiniz, derseniz de zaten gelecek ilk deneme daha da stres yaratacağı için başarısız olur. İşte tüm bu çıkmazlardan kurtulabilmek ve radikal bir çözüm için cerrahi yöntemleri uyguluyoruz.

 Peki Erken Boşalmada Cerrahi Olarak Ne Yapıyoruz?

Belki çok dolambaçlı anlatıyorum ama “duygularımız dokularımızdan ayrı değil” i anlamamız gerek. Yıllardır “teninize dokunarak ruhunuzu onarıyoruz” mottosu ile çalışırım ki bu en çok da erken boşalma cerrahisini tanımlar. Beyninizi bu amaçla açmak pek pratik değildir (daha önce isteyen bile oldu ama), ruh zaten dokunulmaz ama ruha uzanan sinir uçlarında mikrocerrahi yapılabilir. Penisin kontrolsüz refleks boşalması peniste bulunan bazı sinirlerin çalışması değiştirilerek kontrol edilebilir. Klasik uygulamalardaki nörotomi yerine mikroskop altında nörotomi-nörorafi yaklaşımı doğru seçilmiş hastalarda son derece yüksek başarı göstermektedir.

Hangi Hastalar Erken Boşalmanın Cerrahi Tedavisinden Fayda Görür?

Her hasta erken boşalma cerrahis tedavisinden fayda görmez. ;Yukarıda açıklağım mekanizmalarda ruhsal yapınız ve penisiniz arasında sinir köprüleri olduğundan söz etmiştim ya işte bir grup hastada o köprüler yok artık. Her şey iç dünyasında olup bitiyor. Penis kontrolsüzce sadece boşalıyor. Bu grup hasta hiçbir şekilde ne krem, ne sprey ne de ilaçlardan ne de alkol alımından fayda da görmüyor. Bu durumdaki kişilerde çok daha agresif bir psikoterapi ve psikotrop ilaçlarla destek görmek en azından cerrahiye uygun olabilir seviyesine çekilmesi gerekir. Erken boşalma tedavisinde cerrahiye uygun olup olmadığınızı en iyi konsültasyonumuz ile öğrenebilirsiniz.

Erken Boşalma Cerrahisinde Sonuç Ne zaman Alınır?

Aslında kişi sonucu hemen almaya başlamıştır. Sadece penis üzerindeki dikişlerden dolayı ilişkiye girmek için 5-6 haftalık bir cinsel perhiz öneririz o kadar.

Erken boşalma tedavisi için bu makaleye de bakmak isteyebilirsiniz: https://www.ozanbalik.com/erken-bosalma-cerrahi-tedavisi

Erken boşalma ile ilgili bir sorununuz var ise bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

  Erkek Genitali Fonksiyonel ve Estetik Cerrahisi

  “İşte iddialı bir giriş. Erkek genitali yani namı diğer “pipi” için yapılan estetik girişimler yanında fonksiyonel olarak ta yapılabilecekler var…”

  Genital Liposuction

  Bir tablo yaptığınızı düşünün. Boyadığınız tuvalde sıra dağlar olsun mesela. Muhtemelen dağları birbirine yakın çizersiniz, oluşturursunuz…

  Messenger

  Doktora Sor

  WhatsApp

  Şimdi Ara