Skip links
degismeden yuz genclestirme 1

Değişmeden Yüz Gençleştirme

Değişmeden Yüz Gençleştirme

Hastalarımın en büyük korkusu yüz estetiği ameliyatlarından sonra başka biri gibi görünmektir. Oysa bu ameliyatların amacı sizi başka birine çevirmek değil yüzünüzü zamanın acımasız izlerinden arındırıp, sizi geçmişteki size benzetme arzusudur.

Üst göz kapağındaki katlantı en son ne zaman orada değildi? göz farınızı en son ne zaman rahatça sürdünüz? Yada aşağı sarkmış olan elmacıklarınız en son ne zaman olması gereken yükseklikte güneş gibi ışıldıyordu? Teniniz en son ne zaman gençliğin östrojen yüklü nemini taşıyordu? Sizi şimdiden alıp elimizden geldiği ölçüde o günlere yaklaştırırsam; siz olmaktan çıkar mısınız gerçekten?

İster yüz germe, ister kaş kaldırma yada boyun germe yapalım, yaptığımız tek şey yüzünüzden zamanın çizgilerini silmektir. Yer çekimi yanaklarınıza gıdınıza asılıp aşağı çekiyor ise biz onu yukarı kaldıracağız. Yanaklarınız çenenizin kenarında birikiyor ise onu kulak arkasına çekeceğiz. Göz kapaklarınız sarkmış ise fazlasını alacağız. Cildiniz yıprandı ise fraksiyonel lazerle, radyofrekans ile, Q-switch Nd-Yag lazer tedavileri ile, peeling ile, mezoterapi ile, Platelet rich plasma ile canlandırıp ışıldamasını sağlayacağız. Bu sıkıntılarınız geçmişte yoktu değil mi? Peki şimdi bu sorunları çözdüğümüzde değişmiş mi olursunuz ?

Özetle yüz estetiğinde amacımız sizi başka birine çevirmek değil, olabildiğince eski sizi bulup günümüze getirmektir. Siz bunu bir çeşit zaman makinası gibi düşünebilirsiniz.  Kendinize karşı yabancılaşmayacaksınız.

Elbette geçmişiniz hatırlayamayacağınız kadar uzakta kaldı ise o başka ?

Op.Dr.Ozan Balık

Leave a comment