Burun Estetiği Fiyatları

Çocukluk anılarınızın ne kadarını hatırlıyorsunuz?

Mesela ilkokul arkadaşlarınızı… En sevdiğiniz dersleri. Ya orta okul, lise? Lisede biraz daha karakterin güçlendiği, ders branşlarının ve üniversite seçeneğinin netleştiği bir dönemdi değil mi? Sınıf arkadaşlarınızın hepsi aynı kaliteye sahip üniversitelere mi yerleşti? En başarılı olanınız hanginiz di? Daha yakın bir tarihe giderek gittiyseniz eğer üniversite sıralarını düşünün, sizinle aynı işi yapacak olan arkadaşlarınızı. Mesela öğretmen olacak olan bir amfi dolusu öğrenci hayal edin. Hepiniz aynı derecede başarılı öğretmenler oldunuz mu?

Hepimiz eğitim hayatımız boyunca benzer eğitimleri alıyoruz ama sonuçta birbirimizden çok farklı noktalarda, farklı başarı ya da başarısızlıklara imza atıyoruz. Meslek hayatımız boyunca da bizleri farklı kılacak hemen hiçbir şeyi okulda öğrenmiyoruz. Estetik Cerrahlar da böyle yetişiyor. Temel eğitimimiz benzese de her birimiz birbirimizden ayrıyız. Bizi ortaya koyan şey temel eğitimin üzerine koyduğumuz tekniğimizi geliştirmek üzere çabamız ve bu çabanın yıllar içerisinde biriktirdi tecrübe ve son olarak ta estetik anlayışımızdır. Burun estetiğinde de ortaya çıkan ürün yani burun bu süreçlerden geçerek ortaya konuluyor. Her burun da yapan cerrahtan bir şeyler görürsünüz. Birbirine benzetseniz de hepsi birbirinden farklıdır. Eğer bir araba alacaksanız, hele ki sıfır kilometre alıyorsanız kesinlikle bir kuruş bile ucuza kim verir ise ondan alınmalıdır. Sonuçta üreticisi aynı fabrika. Neden fazla ödeyeceksiniz? Alacağınız araç ikinci el ise bile birçok kriteri sorgulamaya başlarız; hasar var mı, kaç km de, hor mu kullanılmış, yürüyen aksamda sorun var mı vb.  Ya burun estetiğinde sizce kaç kriter var ☺.

Burun estetik kaç TL?

Burun kemerini yok etmek için ameliyat fiyat aralığı: 2000€ yaklaşık 20.000 TL – 2500€ yaklaşık olarak 25.000 TL. Estetik nedenlerden ötürü yapılacak burun küçültme ameliyatı fiyat aralığı: 2200€ 22.000TL – 2500€ yaklaşlık olarak 25.000TL. Tamponsuz estetik burun ameliyatı için fiyat aralığı: 2000€ yaklaşık olarak 20.000TL – 2500€ yaklaşık olarak 25.000 TL.

16 yaşında burun estetiği olan var mı?

Burun estetiği, bazı özel durumlarda 16 yaşa kadar inebilir. Burundaki şekil bozuklarının neden olduğu ciddi psikolojik sorunlar burun ameliyatlarının 18 yaşında fakat özel bir durum yaşanırsa 16 yaşındada yapılabileceğini söyleyebiliriz.

Burun estetiği ameliyatını devlet karşılıyor mu?

Devlet hastaneleri estetik operasyonları karşılamaz. Estetik amaçlı operasyonlar hiçbir sigorta kapmasına girmez. Estetik amaçlı burun estetiği olacak kişi estetik ve plastik cerrahi uzmanlarıyla iletişime geçmelidir.

Cevap bu kadar net iken neden burun estetiği fiyatları böylesi önemli bir ameliyat için en büyük kriter gibi araştırılır ki.  Google’a göre burun estetiği için araştırma yapan kullanıcıların en çok merak ettiği şey burun estetiği fiyatlarıymış. Burun estetiğiniz hangi şekilde yapılırsa yapılsın yaratılmış bir şeyi değiştirdiğimiz için sizce de ikinci el sayılmaz mı artık ☺.

Gerisi sizde…


Burun estetiği hakkında oldukça detaylı bir makale yazdım sizin için, Bir göz atmanızı tavsiye ederim: https://www.ozanbalik.com/burun-estetigi/